[Visual Basic 2008] Suma elementów macierzy

Marchewka1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 22:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

[Visual Basic 2008] Suma elementów macierzy

Post autor: Marchewka1992 »

Witam, mam problem z takim zadaniem:
Dana jest dwuwymiarowa macierz liczbowa o wymiarach \(\displaystyle{ K}\) na \(\displaystyle{ L}\). Napisz program obliczania sum elementów w parzystych lub nieparzystych wierszach macierzy.
Dane:
\(\displaystyle{ K, L}\) - wymiar macierzy (wartości całkowite nie mniejsze niż dwa)
\(\displaystyle{ T}\) - macierz liczbowa wprowadzana z klawiatury lub pliku dyskowego
Wyniki:
Suma - jednowymiarowa macierz zawierająca obliczone sumy w kolumnach parzystych lub nieparzystych. Wyniki wyświetlaj w polu listy. Opcjonalnie pokaz całą macierz. Program napisz w programie Visual Basic 2008.
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, jak się zabrać za to zadanie?
Będę wdzięczna
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2012, o 22:09 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
dexter90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: 11 lis 2011, o 09:48
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 32 razy

[Visual Basic 2008] Suma elementów macierzy

Post autor: dexter90 »

W czym masz konkretnie problem...?
Marchewka1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 22:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

[Visual Basic 2008] Suma elementów macierzy

Post autor: Marchewka1992 »

szczerze? ze wszystkim bo ja nie jestem na jakimś profilu informatycznym, nie wiem jak się do tego zabrać i jak wogóle pisać to. bo my na zajęciach robiliśmy inne rzeczy typu pisanie programu liczącego iteracje itp a jak wprowadzić tą macierz to wogóle nie wiem..
dexter90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: 11 lis 2011, o 09:48
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 32 razy

[Visual Basic 2008] Suma elementów macierzy

Post autor: dexter90 »

No to trzeba napisać funkcje, która zwroci true lub false jeżeli chodzi o reszte z dzielenie i samą pętle napisać gdzie zrealizuje się algorytm.
ODPOWIEDZ