[C++] Wczytywanie ze string do tablicy macierzy liczb zesp.

andrewbobola
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 22:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

[C++] Wczytywanie ze string do tablicy macierzy liczb zesp.

Post autor: andrewbobola »

Witam,
Mam za zadanie napisać klasę Matrix, która będzie reprezentować macierz liczb zespolonych przy pomocy tablicy dwuwymiarowej obiektów typu Complex o dowolnych rozmiarach i powinna udostepniac metody umożliwiające dodawanie odejmowanie itd. Macierz ma być wczytywana w takiej postaci: "[1i3 3;3 5;7 8]" gdzie 1i3 oznacza 1+3i. I w tym własnie mam problem zeby wczytać macierz w tej postaci. Bo z resztą już sobie poradze bo zrobiłem tą klase dla liczb całkowitych tylko nad tym siedze juz jakis czas i mi to nie wychodzi. Z góry dziękuje za pomoc .
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2012, o 22:10 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
wawek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 795
Rejestracja: 2 cze 2010, o 08:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 66 razy

[C++] Wczytywanie ze string do tablicy macierzy liczb zesp.

Post autor: wawek91 »

Hm jeśli dobrze Cię rozumiem musisz zrobić parser dla takiego wyrażenia. Czyli czytasz sobie stringa znak po znaku, jeśli jest to cyfra pakujesz do inta, jeśli napotkasz 'i' tzn, że zaraz po tym będzie liczba urojona (bądź spacja), jeśli przeczytasz cyfrę to jest to liczba urojona i pakujesz do drugiego inta, jeśli spacja tzn, że pierwsza liczba zespolona została już cała wczytana, jeśli napotkasz ';' tzn, że został wczytany cały wiersz liczb i kolejny znak jest już znakiem następnego wiersza. Musisz zrozumieć ideę, mam nadzieję, że jako tako to Ci wytłumaczyłem.
andrewbobola
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 22:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

[C++] Wczytywanie ze string do tablicy macierzy liczb zesp.

Post autor: andrewbobola »

Dobra zrozumialem, dzieki wielkie
ODPOWIEDZ