OD CZEGO ZACZĄĆ PROGRAMOWANIE

Hetacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: 13 paź 2004, o 13:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komorow k/Warszawy

OD CZEGO ZACZĄĆ PROGRAMOWANIE

Post autor: Hetacz »

Oj arigo chyba sie nigdy nie będziemy zgadać...

Ja nadal uważam że zaczynać trza od C++.
Ale fakt faktem, że przedostatnia bodajże wersja C jest w pełni zgodna z C++
SoD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: L-ca

OD CZEGO ZACZĄĆ PROGRAMOWANIE

Post autor: SoD »

ARIGO - czy dla Ciebie wazne sa slowa(nazwy)?


Ja do niektorych nie za bardzo przywiazuje uwage, wiec nie zawsze pamietam je dokladnie tak jak i tamto slowo! I wcale nie jestem dumny z tego ze wiem co to wyrazenie znaczy tylko tak napisalem bo osoba ktora zalozyla ten temat i postawila pierwotne pytanie pewnie nie wie! I ot tyle!
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

OD CZEGO ZACZĄĆ PROGRAMOWANIE

Post autor: arigo »

Hetacz pisze:Ja nadal uważam że zaczynać trza od C++.
spoczko znaj jeden jezyk i to zaledwie jego podstawy i wmawiaj sobie ze on jest najlepszy i wystarczy do wszystkiego, nie zwracaj tez uwagi na argumenty innych, sam nie miej swoich tak bedzie najlepiej jestes na dobrej drodze
SoD pisze:ARIGO - czy dla Ciebie wazne sa slowa(nazwy)?
jestesmy w dziale informatyka a nie nauki humanistyczne, tutaj kazde slowo jest wazne i ma swoje znaczenie, mylac pojecia mowisz czesto o dwoch diametralnie roznych rzeczach, wiec Twa postawa nie najlepiej swiadczy o znajomosci tematu

robicie offtopic piszcie tylko na temat
SoD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: L-ca

OD CZEGO ZACZĄĆ PROGRAMOWANIE

Post autor: SoD »

Przepraszam! Obiecuje poprawe! Juz wiecej sie tak szczeniacko nie zachowam! Bede nastepnym razem dokladnie sprawdzal pojecia przed ich napisaniem!

A do wlasnego uzytku to wystarczy mi ze wiem co jest co, do czego sluzy co robi i co oznacza, a nazwy to sobie moge lekko poomijac!
Szalony doktore
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 30 gru 2004, o 14:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Knurów

OD CZEGO ZACZĄĆ PROGRAMOWANIE

Post autor: Szalony doktore »

HEHEHE Temat powinien brzmieć tak: co zrobić aby nie "zdobyć" złych nawyków. Ja radzę więc zacząć równocześnie delphi i C++, ponieważ jak sie nauczymy jednego, to z drugim mogą być problemy. Pascal to pojęcie względne, ale reguły są podobne. Jak sie nauczymy programować w delphi, to z turbo pascalem nie powinno być problemów. Z kolei znając C++ łatwo nauczymy się PHP. Ja zaczynałem od BASICA, ale na początek nie polecam.
PS: są tu jacyś ZX Spectrum'owcy ??
Yrch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 28 gru 2004, o 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH/WEAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

OD CZEGO ZACZĄĆ PROGRAMOWANIE

Post autor: Yrch »

Ech tak najlepiej to nauczyc sie wszystkich jezykow... Wieecie jak to mowia "kto umie wszystko, tak na prawde nie umie nic"... Lepiej nauczyc sie jednego jezyka a pozadnie... Ja ciagle obstaje przy C++ poniewaz ma najwiecej mozliwosci i zastosowan i jakos nic nie wskazuje, zeby to sie zmienilo... Najlepszym IMHO rozwiazaniem sa programy pisane w C++ ze wstawkami z Assemblera... Ewentualnie jesli chcesz byc ostrozny mozesz poprobowac C#, ktory dziala na platfornmie .NET, ale wtedy skazujesz sie na Windows...
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

OD CZEGO ZACZĄĆ PROGRAMOWANIE

Post autor: kaarol »

Trudno mowić czego sie uczyć. duzo zależy co chcemy pisać i na jakiej os. W sumie moze i nie jestem tak zagłębiony w C jak arigo ale wydaje mi się, że C++ ma troche udogodnień które nie zawsze są lubiane przez ludzi którzy lubieli C. Pozatym niektóre modyfikacje w C++ naprawde komplikują czasem czytelność kodu. Pozatym to każdy język jest do czegoś dobry . W karzdym można coś łatwiej napisac niż w innym. Co do zaczęcia to radze przyswoic struktury programowania strukturalnego. Jak umiemy w miare jeden jezyk to poznawanie innych jest prostrze. Co do tego czy pierwsze C czy C++ to wybrałbym C a po C przezucił na C++
16
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2004, o 00:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Puławy

OD CZEGO ZACZĄĆ PROGRAMOWANIE

Post autor: 16 »

Zgadzam się z Yrch C++ nie jest taki trudny żeby nie mógłby być jako pierwszy.

Przez jakiś czas też się zastanawiałem od jakiego języka zacząć programowanie (wcześniej miałem styczność z pascalem ale bardzo mało) no i padło na C++. Nadal się ucze tego jązyka, a pomaga mi w tym książka "Symfonia C++".
Jak każdy język tak i C++ ma swoje zasady do których trzeba się przyzwyczaić i nauczyć je wykożystywać, a jak tego się nauczysz to potem komputer robi to co mu każesz.
Z tego co słyszałem to java ma podobną składnie więc potem można (ponoć) szybko nauczyć się języka java.
ODPOWIEDZ