Nauka Programowania

Galactico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 231
Rejestracja: 1 lut 2006, o 17:40
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 9 razy

Nauka Programowania

Post autor: Galactico »

Ja mam książkę "W tonacji C++" w trzech tomach z wydawnictwa RM autorstwa Waltera Savitcha. Wydaje mi się przystępna, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że czytając ją, miałem już trochę doświadczenia z programowaniem, a konkretnie z Pascalem, więc się orientowałem o co chodzi i łatwiej rozumiałem co autor ma na myśli.
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3306
Rejestracja: 10 gru 2005, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 778 razy

Nauka Programowania

Post autor: max »

Calasilyar pisze:
Galactico pisze:Książki z samą teorią nie za bardzo znam.
bo stworzenie takiej książki byłoby troche bez sensu. Ćwiczenia są zasadniczą częścią nauki programowania.
Jednocześnie znajomość języka to nie to samo co umiejętność programowania... a odnośnie książek z 'samą teorią', to np godne uwagi jest klasyczne "Wprowadzenie do algorytmów" Cormena... choć to nie dla początkującego oczywiście...

A co do pytania postawionego przez autora posta, to - każdy wybór będzie dobry o ile jego efekty przypadną Ci do gustu... ;)
I oczywiście wszystko zależy od tego co tak właściwie chcesz osiągnąć...
997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2007, o 13:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polańczyk

Nauka Programowania

Post autor: 997 »

zastanawiam sie miedzy dwoma ksiazkami: "Wstęp do programowania w języku C++" wydawnicta Helion a "C++Builder i Turbo C++. Podstawy" wyd. Helion. Którą bedzie lepsza ? a moze zadna z tych dwoch?
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Nauka Programowania

Post autor: Xfly »

Z języków polecam Jave i C++ - wydje mi się że pierwszy tytuł będzie lepszy - a co do wczesniejszej wypowiedzi kolegi - w dzisiajszym świecie bez programowania obiektowego i zdarzeniowego nie da się napisać szybko jakiś większych aplikacji - programowanie proceduralne to już historia
Awatar użytkownika
TiWi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2005, o 12:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dębica

Nauka Programowania

Post autor: TiWi »

997 pisze:zastanawiam sie miedzy dwoma ksiazkami: "Wstęp do programowania w języku C++" wydawnicta Helion a "C++Builder i Turbo C++. Podstawy" wyd. Helion.
Tą drugą bym odradzał. Polecam za to "Symfonię C++" J. Grębosza lub np. "Języki C i C++" A. Neibauera z wydawnictwa Help. Bardzo fajna książka. Uważam, że te dwie dobrze nadają się dla początkujących.
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Nauka Programowania

Post autor: aikon »

Żeby poznać podstawy C++ -> "Symfonia C++" Jerzego Grębosza
Żeby poznać nie tylko podstawy C -> "Szkoła programowania - język C", Stephen Prata (bardzo dobra i polecana przez programistów np. u mnie na wydziale).
Jest też książka Stephena Praty do C++ z tej samej serii "Szkoła programowania", ale nie miałem z nią styczności i nie wiem, czy to klasyczna cegła czy coś ciekawego Dlatego do C++ polecam Symfonię na początek.
Awatar użytkownika
michaelxp91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 1 sty 2007, o 15:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomógł: 1 raz

Nauka Programowania

Post autor: michaelxp91 »

Może przerzuce troche tok na webmasterke. Mam książki i znam HTML, PHP, SQL, CSS i mod_rewrite. Oczywiście dalej poszerzam swoją wiedze w tych językach, jednak czuje potrzebe znalezienia jeszcze czegoś Więc: co nastepne ? XML ? JavaScript ? Może coś innego ? Doradźcie za co się wziąć, no i jakąś książke do tego odrazu
Awatar użytkownika
kadiii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 20 gru 2005, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 130 razy

Nauka Programowania

Post autor: kadiii »

Proponuje Javę(ale nie skryptową) - przeskoczysz na wyższy level w programowaniu.
Galactico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 231
Rejestracja: 1 lut 2006, o 17:40
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 9 razy

Nauka Programowania

Post autor: Galactico »

A może Flasha?
Sirius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 sie 2006, o 21:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 7 razy

Nauka Programowania

Post autor: Sirius »

aikon, nie wiem jak można nie lubić programowania obiektowego, przecież jest ono bardziej naturalne od proceduralnego. Poczytaj o tym jak dobrze już to zrozumiesz to polubisz.

Co do tematu to proponuje od C++ zacząć. Najlepszą książką na początek będzie Symfonia C++ czytaj ją dokładnie i ćwicz jak czegoś się nauczysz.

Ja zaczynałem od Pascala ale na szczęście szybko przerzuciłem się na C++ i teraz wiem, że dobrze zrobiłem.

Galactico, flash to nie programowanie. We flash-u możesz najwyżej używać ActionScript-a.

Jeżeli chciałbyś tworzyć strony to proponuję poszukać dobrego kursu XHTML a później naucz się CSS i rób strony na DIV-ach i od samego początku ucz sie żeby były zgodne ze standardami, możesz to sprawdzić

Możesz również zacząć od Delphi-ego ale taki rozwiązanie proponuje tylko wtedy gdy nie zamierzasz wiązać swojej przyszłości z programowaniem. Delphi to może być zabawa.
pascal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 30 paź 2006, o 22:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 4 razy

Nauka Programowania

Post autor: pascal »

Zgadzam się z Siriusem. Lepie zacząć pomalutku i spokojnie, ale od C++. Pascal jest fajny, ale trudno później się od niego odzwyczaić. Poza tym lepiej od początku lepiej zacząć specjalizować się w określonym języku pisania. Takie moje zdanie na ten temat.
ODPOWIEDZ