[Schematy blokowe] Zapętlanie programu

rybka0805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2011, o 19:30
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

[Schematy blokowe] Zapętlanie programu

Post autor: rybka0805 »

Moje pytanie dotyczy właśnie schematu blokowego, a dokładniej skrzynki wejścia/wyjścia. Mam program, który ma 4 opcje do wyboru, wybieram jedną i liczę to co sobie zadeklarowałam, po czym jak otrzymam wynik, to mam pytanie "Czy chcesz policzyć jeszcze raz?" no i odp 1-tak (wraca do początku i jeszcze raz pyta o wybranie działania) i 2 zakończ program. Teraz jak piszę algorytm (schemat blokowy), to zawsze po skrzynce wejścia/wyjścia "wychodziła" strzałka do stopu i kończył się algorytm, ale czy w moim przypadku może być tak, że po skrzynkach wejścia/ wyjścia łączę te strzałki i prowadzę je do kolejnej skrzynki decyzyjnej,a po wyborze opcji NIE dopiero jest STOP?? Czy tak jest poprawnie? (mam nadzieję, że to jest w miarę jasno napisane:) Bardzo proszę o pomoc:)

(gdyby ktoś się znał na tym, to może mogłabym wysłać ten program, bo algorytmu raczej nie umiem zamieścić,a może łatwiej byłoby załapać o co chodzi)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, o 20:25 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
ODPOWIEDZ