[Maturalne] Jak rozwiązywać tego typu zadania?

pawel0520
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 10 kwie 2010, o 11:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 2 razy

[Maturalne] Jak rozwiązywać tego typu zadania?

Post autor: pawel0520 »

Witam,

nie mam za dobrego kontaktu z moją nauczycielką z informatyki, po za tym ona sama dużo nie wie o maturze, więc potrzebuję od Was pomocy.
Firma „Zielone Miasto” podpisała umowę na utrzymanie trawników dużej aglomeracji
od dnia 1 kwietnia do 30 października 2011 roku. Zadaniem firmy jest:
- wywożenie z miasta skoszonej trawy,
- koszenie trawników.
1 kwietnia 2011 roku rano zgromadzone było 10 000 m3 skoszonej trawy. Firma dysponuje
30 samochodami do wywozu skoszonej trawy z miasta. Objętość zgromadzonej trawy
zmienia się codziennie w następujący sposób:
- przed południem (zaczynając od 1 kwietnia) każdy samochód firmowy wywozi 15 m3
skoszonej trawy z miasta,
- w ciągu każdego dnia kosi się 600 m3 trawy,
- w nocy objętość zgromadzonej trawy zmniejsza się o 3%. Ubytek trawy
zaokrąglamy w dół do całkowitej liczby m3. Na przykład, jeśli wieczorem
zgromadzono 60 m3 trawy, to w nocy jej objętość zmniejszy się o 1 m3, co odpowiada
liczbie 3%⋅60 m3 zaokrąglonej w dół do liczby całkowitej.
Korzystając z dostępnych narzędzi informatycznych, wykonaj poniższe polecenia.
Odpowiedzi umieść w pliku zadanie4.txt, poprzedzając je literami oznaczającymi
odpowiednie podpunkty.
a) Podaj, o ile m3 zmniejszy się objętość zgromadzonej trawy w nocy z 9 na 10 kwietnia
2011 roku.
Mam jeszcze drugie pytanie. Załóżmy, że mam zadanie maturalne - Dziennik elektroniczny. Muszę odpowiedzieć na pytanie - "Ile ocena uczeń Jak Kowalski ma z polskiego?". Dochodzę do momentu, że mam wyświetloną kwerendę z tymi ocenami, a nie wiem jak zliczyć te oceny, jak zrobić aby było wyświetlona tylko ilość wierszy. Czy mogę skopiować moje rozwiązanie do Excela i tam obliczyć to poprzez funkcję zliczającą ilość niepustych wierszy? Czy będzie to uznane czy liczone jako pójście na skróty? Nie oszukujmy się, takim sposobem jak podałem to każdy głupi potrafi zrobić, więc wydaje mi się to trochę za proste.

Pozdrawiam.
szw1710

[Maturalne] Jak rozwiązywać tego typu zadania?

Post autor: szw1710 »

[b]pawel0520[/b] pisze:nie mam za dobrego kontaktu z moją nauczycielką z informatyki, po za tym ona sama dużo nie wie o maturze, więc potrzebuję od Was pomocy.
Czy nie przesadzasz, Kolego? Nawet jeśli tak uważasz, zostaw takie komentarze dla siebie. Zwłaszcza, taki, że Pani nie wie... Zdziwiłbyś się, ile wie.

To zadanie widziałem na arkuszu maturalnym. Był tu ze dwa dni ten post na ten temat, chyba z koszeniem trawy w tytule, i chyba z Excelem. Więc przeszukaj Forum, może tam odpowiedź się pojawiła.
pawel0520
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 10 kwie 2010, o 11:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 2 razy

[Maturalne] Jak rozwiązywać tego typu zadania?

Post autor: pawel0520 »

szw1710 pisze:Czy nie przesadzasz, Kolego? Nawet jeśli tak uważasz, zostaw takie komentarze dla siebie. Zwłaszcza, taki, że Pani nie wie... Zdziwiłbyś się, ile wie.

To zadanie widziałem na arkuszu maturalnym. Był tu ze dwa dni ten post na ten temat, chyba z koszeniem trawy w tytule, i chyba z Excelem. Więc przeszukaj Forum, może tam odpowiedź się pojawiła.
Masz rację. To moje zdanie poparte kilkoma argumentami, ale nie powinienem go przedstawiać publicznie.

Proszę jeszcze o poradę do drugiego pytania.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ