laptop - co polecicie?

rObO87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 588
Rejestracja: 16 sty 2005, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: rObO87 »

Szukam jakiegoś taniego laptopa, cena do 2 500 zł. Ma on służyć studentowi kierunków technicznych, więc powinien dobrze i sprawnie liczyć (Matlab i te sprawy). Zależy mi także, by działały na nim gry typu FIFA czy najnowsze GTA. Zastanawiam się nad firmą Acer bo jest stosunkowo tania. Co mi polecicie?
Awatar użytkownika
Maniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 841
Rejestracja: 11 paź 2004, o 15:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Będzin | Gliwice
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 79 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: Maniek »

Laptop nie służy do gier ... a przynajmniej w tak małych cenach jakie chcesz wydać sama karta graficzna dosyć sporo kosztuje do lapka a co dopiero cały sprzet ...

Programy typu p/w pójdą Ci na wiekszości kompów, ale zawsze lepiej mieć te kilka MB ramu więcej żeby naraz można używać kilku.

Nie znam się za bardzo na markach lpt, ale ostatnio kupiłem sobie hp nx7400 i jestem z niego bardzo zadowolony (3000zł)

A i nie polecam tego typu lpt jak ACER, Star czy tego typu inny shit lepiej wg mnie postawić na markę niż później być niezadowolonym

Taka moja mała opinia:)
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: Xfly »

Moim zdaniem poniżej 3000 zł nie kupisz nowego laptopa, który spełni choć w średnim stopniu twoje wymaganie. Na ACERY nawet nie patrz bo to wszystko lipna chińszczyzna. Porozgłądaj się za laptopami marek HP, Simens, Packard Bell (sam pracuje na lapie tej marki) ewnetualnie Toschiba

Ja oczywiście wszystkim polecam zapkup laotopów IBM - ale są one drogie i odpadają - za to są naprawde wypasione, funkcjonalne oraz wytrzymałe
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: aikon »

Problem w tym, że za 2500 zł dostanie markowego Celerona 1.4, na którym saper będzie się przycinał.
Kilka miesięcy temu miałem podobny dylemat i identyczną sumę pieniędzy. Zdecydowałem się na Acera - tak, wiem że to tani badziew i w ogóle... ale póki co nie mogę złego słowa powiedzieć, wszystko działa jak należy (no, może oprócz tego że wifi sprawia kłopoty pod Linuxem :) ).
Posiadam model 5101, na Turionie64 2.0 GHz, 512 DDR2, 60 GB, 15.4" Crystal, ATI Radeon X1100. Cena - 2500 zł.

Oczywiście miło by było kupić jakiegoś Della, IBM'a, Toshibę czy HPeka, ale za 2500 zł dostaniesz bardzo cienki wydajnościowo sprzęt. Ja zdecydowałem się na słabszą markę ale większą wydajność - jak będziesz szanował sprzęt, to się nie popsuje :) Ludzie narzekają, że w Acerach po jakimś czasie coś tam trzeszczy, klapa się trzyma itd... i widziałem też np. na uczelni jak ludzie traktują laptopy, rzucają tym jakby to była deska do krojenia. To się nie dziwie, że po 6-7 miesiącach cos zaczyna trzeszczeć.

Do 2500 zł pozostaje w zasadzie tylko Acer lub Asus.
Jeżeli rozmawiamy o takim przedziale cenowym, to polecam rozejrzeć się w ofercie AMD, bo oferuje znacznie więcej niż Intel. Od Intela za tą kasę dostaniesz maksymalnie biednego Celerona 1.6 z poprzedniej epoki, bo CoreDuo zaczynają się od 3000 w górę, a Core2 Duo to już w ogóle nie ta półka. Od AMD do 2500 możesz mieć 64-bitowego Turiona 2.0 (nie jest prawdą, że się grzeją i ciągną dużo prądu). Ale uwaga - jeśli AMD, to tylko Turion (lub TurionX2), ale nie Sempron!

Polecam obczaić Acerka 5101 NWLMi.
(jeszcze Ci zostanie na torbę i myszkę)

[ Dodano: 30 Styczeń 2007, 21:34 ]
Xfly pisze:Packard Bell
To dopiero jest supermarketowy szajs...
O Acerach zapewne naczytałeś się za dużo na forach internetowych. Tak jak mówię - mam, znajomi mają, nie narzekamy. Tylko trzeba szanować. :) Ogólnie widzę, że ta firma od pewnego czasu idzie bardziej w jakość, a nie ilość (do niedawna było faktycznie odwrotnie).
rObO87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 588
Rejestracja: 16 sty 2005, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: rObO87 »

co do tych gier: od grania mam już PC, całkiem mocny przyznam , a na laptopie nie zalezy mi na grafice, byle żeby w coś można bylo pograć w czasie wykładu
laptop to raczej do korzystanie z bezprzewodowego i darmowego dostępu do internetu na terenie uczelni no i przeneśne biuro studenta
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: aikon »

Dokładnie do tych samych zastosowań wystarczył mi Acer. Nie ma sensu się szarpać na nic droższego, jeśli masz tyle kasy. Bo za 2500 zł i tak nie kupisz nic markowego.
Awatar użytkownika
michaelxp91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 1 sty 2007, o 15:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomógł: 1 raz

laptop - co polecicie?

Post autor: michaelxp91 »

Zasmerfuj no sobie coś takiego
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: Xfly »

Nie wiem a jakim supermarkecie wydziales loptop firmy Packard Bell - ale na pwno nie w polskim - ponieważ firma ta produkuje jedynie na rynki angielski i hiszpański - oczywiście jakieś tandetne firmy mogą się podszywać pod tą firmę - ale orgynalny nootebook tej firmy ja naprawdę solidny i fajny i wytrzymały - sam osobiście to sprawdzałem - a co do Acera - poczekaj do końca gwarancji - zobaczymy co wtedy będziesz twierdził o tej marce - życze żebyś miał szczęście i nadal był zadowolony - ja sam widziłem wiele Acerów i wiekszość niestety sie po pewnym czasie po gwarancji się sypała
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: aikon »

Xfly pisze:Nie wiem a jakim supermarkecie wydziales loptop firmy Packard Bell - ale na pwno nie w polskim - ponieważ firma ta produkuje jedynie na rynki angielski i hiszpański - oczywiście jakieś tandetne firmy mogą się podszywać pod tą firmę - ale orgynalny nootebook tej firmy ja naprawdę solidny i fajny i wytrzymały - sam osobiście to sprawdzałem
Electroworld - Bielany Wrocławskie. A wiadomo z czego słynie ten market... z tego, ze sprzedaje głównie lipną taniochę. :P
Nie no, nie mówię że te Packardy są złe. Ale daleko im do Della czy IBM'a (tak jak i Acerom).
Odnośnie Acera - nawet jak się zepsuje, to mają rewelacyjny serwis (co prawda w Czechach, bo Polski dystrybutor się wycofał, ale i tak są szybcy i nie robią problemów).
rObO87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 588
Rejestracja: 16 sty 2005, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: rObO87 »

A co powiecie o tym:
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: aikon »

To dobry notebook, tylko... no tak jak mówiłem - za 2500 zł masz Celerona 1.8 GHz. A za te same pieniądze możesz kupić Acera z Turionem64 2.0 GHz. Procesor niewątpliwie wydajniejszy, technologicznie krok do przodu (magistrala HT, instrukcje 64bit, wyższy zegar). Cena ta sama, a obecnie jakościowo Asus wypada porównywalnie z Acerem (tego nie ma co ukrywac, Auss to żadna marka na rynku notebooków).
Awatar użytkownika
bolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2470
Rejestracja: 2 lis 2004, o 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BW
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 191 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: bolo »

Może zapytam tak: jakie jest Twoje doświadczenie z firmą ASUS...?
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: Xfly »

Ja pracuje na notebookach już wiele lat i z mojego doświadczenia wynika, że marka ASUS oznacza lepszy produkt w porównaniu z marką ACER - lepszy produkt oznacza lepsze materiały z jakich jest wykonany oraz technologie ich wykonania - takie jest moja zdanie - możliwe że przez ostatnie pól roku gdzy nie miałem wielu przyjemności z tymi markami coś się zmieniło
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: aikon »

Może zapytam tak: jakie jest Twoje doświadczenie z firmą ASUS...?
Od Asusa to można sobie kupić płytę główną (imho Asus robi najlepsze na rynku) albo kartę grafiki (właśnie wczoraj kupiłem Asusowskiego GF'a 7900). Ale w laptopach to żadna marka, żadna...
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

laptop - co polecicie?

Post autor: Undre »

Miałem ( i mam, choć teraz już w szafie ) czytnik CD firmy ASUS. Po prostu coś nie do zajeżdżenia :]

ASUS

A w klimatach dyskusyjnych - IBM/Lenovo można chyba dorwać za 2k, nawet z nienajgorszymi parametrami


@down

Ja mam ASUS 40x, towarzyszy mi od jakichś 6ściu lat chyba :]
Ostatnio zmieniony 2 lut 2007, o 15:27 przez Undre, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ