[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

pini
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: 8 paź 2011, o 00:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 223 razy
Pomógł: 1 raz

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: pini »

Od długższego czasu używam wersji gg 7.7 cały czas z takiego samego użytkownika. Chcąc wysłać do kogoś wiadomość byłam bardzo zaskoczona, ponieważ otrzymałam komunikat: "Wystąpił błąd aplikacji Gadu-Gadu. Aplikacja zostanie zamknięta." Po czym okno, w którym piszę wiadomość się zamyka oraz całe gg.

Dlaczego pojawił się taki problem? Czy mogło być to spowodowane włamaniem przez kogoś na moje gg?
Jak naprawić ten błąd?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2011, o 12:58 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
bartek118
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5974
Rejestracja: 28 lut 2010, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1251 razy

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: bartek118 »

To nie jest włamanie ani nic. Po prostu teraz numery gg są dłuższe, zapewne zmienił się sposób w jaki dane są przesyłane między komunikatorami. Zainstaluj najnowszą wersję - problem zniknie
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: Disnejx86 »

Przy najnowszym GG ten problem wprawdzie znika, ale pojawiają się kolejne niedoskonałości. Po pierwsze, często się zdarza że profil sam się uszkadza, i przez to np. tracimy całe archiwum, musimy jeszcze raz tworzyć profil (oczywiście numeru nam nikt nie zabiera ani nie znika). Poza tym, najnowsza wersja bardzo obciąża pamięć i wpływa na szybkość pracy. Co do tej starej 7.7, jest ona moim zdaniem bardziej przejrzysta i wygodniejsza w obsłudze. Oczywiście nie jest to problem włamywania się.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: miki999 »

Polecam komunikator Kadu.
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: Disnejx86 »

Ja polecam Skype w wersji 3.8 :)
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: miki999 »

Ale Skype to (o ile dobrze pamiętam i nic się nie zmieniło) osobny komunikator, a Kadu obsługuje nr Gadu- Gadu
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: Disnejx86 »

Tak, masz racje. Zreszta, wiecej osób obecnie ma gg, niż Skype.. Podsumowujac: nie polecam najnowszego gg, pozostań przy swoim, lub sciagnij cos w zamian (np. reklamowane przez mikiego Kadu)
pini
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: 8 paź 2011, o 00:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 223 razy
Pomógł: 1 raz

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: pini »

Maiłam kiedyś najnowszą wersję gg i nie spełniła ona moich oczekiwań. Ponadto tak jak napisał disnejx86 kiedyś profil się uszkodził i zniknęło całe archiwum. Zresztą informatyk radził, aby jej nie ściągać gdyż zajmuje dużo pamięci. Chciałabym pozostać nadal przy wersji 7.7 gdyż jest ona dla mnie najlepsza. Może pobrać na chwilę tą nową aby moje archiwum przeszło do tej wersji, po czym skasować obecną (starą 7.7), pobrać jeszcze raz starą, ponieważ archiwum prawdopodobnie do niej przejdzie i skasować najnowszą. Co o tym myślicie? Może ma ktoś z Was jakiś lepszy pomysł?-- 29 lis 2011, o 22:14 --
Disnejx86 pisze: Podsumowujac: nie polecam najnowszego gg, pozostań przy swoim
Chciałabym. Tylko za bardzo nie wiem w jaki sposób.
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: Disnejx86 »

Pini, też mam błędy przy gg 7.7 takie jak mówisz, ale z tego co wiem to nie zdarza się to za często i nie uszkadza archiwum (no chyba że u Ciebie jest inaczej). Poszukaj tutaj, może znajdziesz dogodny dla siebie komunikator

Kod: Zaznacz cały

http://download.komputerswiat.pl/internet-i-sieci/komunikatory
Jakby co to alternatywą jest jeszcze AQQ, on zachowuje numer gg, ale nie wiem czy Ci się spodoba, a już najlepszym rozwiązaniem jest Skype, z tym że on nie łączy się z numerami gg. Pozdrawiam.
pini
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: 8 paź 2011, o 00:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 223 razy
Pomógł: 1 raz

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: pini »

Dzięki Disnejx86 za link.
Spróbować pobrać jeszcze raz komunikator 7.7 ? tylko, że chyba nie za bardzo można mieć zainstalowane dwa identyczne programy jednocześnie. Może pobrać tą najnowszą wersję gg, prawdopodobnie moje archiwum przejdzie do niej, skasować starą 7.7, po czym ponownie ją zainstalować, archiwum ponownie do niej przejdzie i skasować tą nową?

Co się dzieje z wiadomościami, gdyby ktoś chciał do mnie przesłać. Pewnie też nie dochodzą. Czy korzystając z web.gg dojdą te stare, które ktoś wysyłał w trakcie kiedy ja nie mogę ich wysyłać?

Szczerze mówiąc nie spotkałam się nigdy z Kadu, czy ktoś mógłby wrzucić link.
bartek118
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5974
Rejestracja: 28 lut 2010, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1251 razy

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: bartek118 »

Archiwum z nowej nie przejdzie do starej bo jest szyfrowane. Problem polega najprawdopodobniej na tym, że gg zmieniło protokół komunikacji od czasów wersji 7.7 do obecnej, chyba 10 albo 11.

Nie da rady zainstalować obok siebie dwóch identycznych programów - system Ci na to nie pozwoli.

Jeśli chodzi o Kadu to jest gg dla systemu Linux.
pini
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: 8 paź 2011, o 00:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 223 razy
Pomógł: 1 raz

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: pini »

Wiesz może co dzieje się z tymi wiadomościami o których pisałam?
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: Disnejx86 »

pini, jak będziesz korzystała z webgg to w archiwum nie będziesz miala tych rozmów a archiwum z nowego na stare nie przejdzie, ale odwrotnie już tak
bartek118, da radę, ja mam jednocześnie starsze i nowsze.
pini
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: 8 paź 2011, o 00:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 223 razy
Pomógł: 1 raz

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: pini »

Ok. a co dzieje się z tymi wiadomościami, które ktoś do mnie próbował przesłać na moje stacjonarne gg 7.7. Bo skoro ja nie mogę wysyłać wiadomości to inni do mnie też. Czy korzystając z web.gg te wiadomości, które ktoś wysyłał do mnie w ostatnim czasie powinny pojawić się na web.gg czy nie?
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

[Gadu-Gadu] Błąd aplikacji, zostanie ona zamknięta

Post autor: Disnejx86 »

To zależy. Jak tych wiadomości nie otwierałaś u siebie na gg to powinny się pojawiać na webgg, ale wtedy nie będą w archiwum na zainstalowanym gg. Odwrotnie: jak otworzysz już u siebie, to nie pojawią się one na webgg. Powiedz mi, może to jest problem z numerami 8-cyfrowymi którego pierwsze dwie cyfry to 17, lub wyżej, bo takie wiadomości właśnie mają problem z dochodzeniem.
ODPOWIEDZ