[C++] Macierz [n][m]

canis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2011, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 1 raz

[C++] Macierz [n][m]

Post autor: canis »

Witam... mam dosyć duży problem, dostałem zadanie - napisać program w C++, który ma wygenerować macierz o rozmiarach \(\displaystyle{ n}\) i \(\displaystyle{ m}\), gdzie (\(\displaystyle{ n__{MAX}}\) = 10) (\(\displaystyle{ m__{MAX}}\) = 10) ze zbioru liczb całkowitych \(\displaystyle{ [-10;20]}\), i wyrazy z tego zbioru mogą się powtarzać.

Powiedzmy ze informatyka to nie zabardzo moja dziedzina, wolę ołówek papier i projektować piętra budynku...

Czy mógłby ktoś mi pomóc? jestem raczej... całkowicie zielony i nie zabardzo wiem jak sie za to zabrać...
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, o 16:55 przez canis, łącznie zmieniany 9 razy.
lukasz93a
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 31 sty 2010, o 18:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 16 razy

[C++] Macierz [n][m]

Post autor: lukasz93a »

Kod: Zaznacz cały

#include <iostream>
#include <stdlib.h>
#include <time.h>

using namespace std;

int main()
{
    int n,m;
    cin >> n;
    cin >> m;

    srand(time(0));
    for(int i=0; i < n; i++)
    {
        for(int j=0; j < m; j++)
        {
            cout << -20 + rand() % 41 << " ";
        }
        cout << endl;
    }
}
Xitami

[C++] Macierz [n][m]

Post autor: Xitami »

a ja wyobrażam sobie, że projektowanie pięter to między innymi obliczenia
architekt to specyficzny artysta, bo daje głowę za to że maszyna jego konstrukcji spełnia pewne założenia, to nie homeopatia to inżynieria
nie traktuj więc programowania jako dopust boży, to będzie twoje narzędzie bo czasy stawiania gotyckiej katedry metodą prób i błędów mamy już za sobą
czy najpiękniejsze przykład nie są tego dowodem?
canis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2011, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 1 raz

[C++] Macierz [n][m]

Post autor: canis »

zrobić projekt na AutoCadzie - rozumiem, obliczyć w MatLabie też potrafię, niewiem poco mi programowanie w c++ skoro mam gotowe narzędzia do pracy...

Dziękuję bardzo za pomoc... ale miał bym jeszcze jedno pytanie, jak teraz kazać programowi uporządkować tą wyświetloną macierz nierosnąco w kolumnach "metodą bąbelkową z wytrząsaniem"? i wyświetlić uporządkowaną?-- 25 lis 2011, o 22:56 --
canis pisze:zrobić projekt na AutoCadzie - rozumiem, obliczyć w MatLabie też potrafię, niewiem poco mi programowanie w c++ skoro mam gotowe narzędzia do pracy...

Dziękuję bardzo za pomoc... ale miał bym jeszcze jedno pytanie, jak teraz kazać programowi uporządkować tą wyświetloną macierz nierosnąco w kolumnach "metodą bąbelkową z wytrząsaniem"? i wyświetlić uporządkowaną?
Czy jest ktoś w stanie i chętny powiedzieć jak to napisać?
ODPOWIEDZ