[c++] wyszukiwanie inf. z pliku

przonak007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 17:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wałbrzych
Podziękował: 1 raz

[c++] wyszukiwanie inf. z pliku

Post autor: przonak007 »

Witam
Mam problem z programem. Nawet nie wiem od czego zacząć. Zacznę od początku. Muszę wykonać program typu baza danych ( baza samochodowa) . Wydaje mi się że program ma odczytywać tą bazę z pliku ( to akurat umiem zrobić). Po wpisaniu np.: marki, roku produkcji . Program wyszuka dany samochód który będzie pasować do tych wpisanych odpowiedzi. Nie umiem w ogóle zrobić tak żeby program zaczął wyszukiwać tych odpowiedzi w pliku. Nie znam komend do tego . Może mi ktoś pomóc?, szukałem w google’ach ale to nie nic dało. Jak coś jest to tylko po angielsku i nic z tego nie rozumiem.
bartek118
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5974
Rejestracja: 28 lut 2010, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1251 razy

[c++] wyszukiwanie inf. z pliku

Post autor: bartek118 »

Wczytujesz cały plik do tablic itp. I jak jest wyszukiwanie itp. to robisz to na tych wczytanych tablicach. Na koniec programu dopiero przepisujesz te dane do pliku (jeśli zostały zmienione).
lukasz93a
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 31 sty 2010, o 18:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 16 razy

[c++] wyszukiwanie inf. z pliku

Post autor: lukasz93a »

Ja bym to zrobił w następujący sposób:
-baza danych wczytana do tablicy dwuwymiarowej t[p][r] (p - pola; r -rekordy)
-pętla przeszukująca każdy rekord
-sprawdzenie czy szukany tekst zawiera się w aktualnie rozpatrywanym rekordzie i wypisanie go

No i tyle. W ostatnim punkcie najprościej sprawdzać litera po literze, ale to nie jest optymalne.
Poczytaj o algorytmach K-M-P, Boyer'a i Moor'a, Rabina i Karpa.
adambak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 295 razy
Pomógł: 115 razy

[c++] wyszukiwanie inf. z pliku

Post autor: adambak »

przonak007 pisze:Po wpisaniu np.: marki, roku produkcji ...
a więc może być tych kryteriów więcej? no to tablice dwuwymiarowe nie wystarczą.. ja proponuję tak: tworzysz sobie strukturę (znasz?) samochód dla wygody.. dzięki temu w tej strukturze będziesz mógł ustalić wszystkie atrybuty jakie każdy samochód ma mieć (marka, rok produkcji, kolor, nie wiem co tam jeszcze).. następnie w programie tworzysz tablicę takich struktur (tak dużą jak masz w specyfikacji).. i wczytujesz dane z pliku w pętli (wtedy wczytane atrybuty samochodu przypisujesz do odpowiednich pól struktury w zależności od indeksu).. jeśli chodzi o samą realizację wczytywania z pliku no to widzę, że masz pisać w C++ to sprawa robi się banalna:

Kod: Zaznacz cały

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/files/

i po problemie.. w użyciu bardzo proste tak jak cin/cout..
ODPOWIEDZ