[Algorytmy] Sortowanie tablicy dwuwymiarowej

damkur88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2011, o 14:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował: 3 razy

[Algorytmy] Sortowanie tablicy dwuwymiarowej

Post autor: damkur88 »

Witam, mój problem polega na tym, że mam napisać program który wprowadza dane szerokości i długości n prostokątów do tablicy dwuwymiarowej(dwie kolumny-jedna od szerokości druga od długości, oraz n wierszów -tyle ile ma być podanych wymiarów prostokątów). Do tego momentu wiem jak napisać program ale problem tkwi w tym, że muszę posortować tą tablicę od największej wartości iloczynu szerokości i długości(chodzi o pola prostokątów). Czy ktoś wie jak to zrobić w programie delphi lub c++ ??? z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony 22 paź 2011, o 16:35 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
daro256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 2 lis 2006, o 17:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pomógł: 1 raz

[Algorytmy] Sortowanie tablicy dwuwymiarowej

Post autor: daro256 »

Zakładam, że potrafisz posortować tablicę jednowymiarową. Zatem wystarczy, że po wprowadzeniu danych, wymnożysz je a wyniki wstawisz do tablicy jednowymiarowej.

Sortujesz nowo powstałą tablicę, tylko że przy zmianie pozycji każdego elementu musisz jednocześnie przesuwać odpowiednie elementy w dwuwymiarowej tablicy z danymi.

Czyli jak w tablicy z iloczynami pierwszy element zamienia się z drugim, to jednocześnie zamieniasz pierwszą szerokość i wysokość z drugą.

Nie chce mi się pisać kodu
damkur88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2011, o 14:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował: 3 razy

[Algorytmy] Sortowanie tablicy dwuwymiarowej

Post autor: damkur88 »

Tak tez myślałem, że trzeba zrobić więc muszę trochę pokombinować z tym kodem hmm:)
ODPOWIEDZ