[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

jeth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 20 mar 2010, o 12:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy

[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

Post autor: jeth »

Witam,
w jaki sposób dołączyć obrazek do prezentacji w beamerze jako logo (chodzi o to, żeby wyświetlał się na każdym slajdzie)?
Używam takiego kodu:

Kod: Zaznacz cały

logo{ includegraphics[width=1.9cm]{poziom-pl.eps} } 
i nic się nie dzieje.
Z kolei jak użyję kodu

Kod: Zaznacz cały

logo(10,10){ includegraphics[width=1.9cm]{poziom-pl.eps} } 
gdzie (10,10) oznacza współrzędne lokalizacji logo, nie kompiluje się.
Z góry dziękuję za pomoc.
szw1710

[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

Post autor: szw1710 »

Może format eps nie jest rozpoznawany przez pdflatex? Rozpoznaje na pewno jpg i png. Spróbuj z innym formatem.
jeth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 20 mar 2010, o 12:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy

[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

Post autor: jeth »

Próbowałem wcześniej i też nic. W necie na kilku stronach przeczytałem, że najlepiej używać właśnie formatu *.eps, ale jak widać powyżej, też nic to nie dało...
Może coś z tym kodem jest nie tak...
szw1710

[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

Post autor: szw1710 »

Kiedyś dodawałem logo i wychodziło. Nie mam za bardzo czasu na próby powtórzenia całej rzeczy, ale chodzi mi jeszcze po głowie, że może umieszczasz logo w złym miejscu w pliku źródłowym. Czytałeś dokumentację beamera? Zobacz tam. Punkt 8.2.5 na str. 75 (beameruserguide.pdf). Spróbuj tych dwóch komend powyżej komendy podobnej do Twojej (pgfdeclareimage itp.)
jeth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 20 mar 2010, o 12:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy

[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

Post autor: jeth »

Użyłem tego zapisu, o którym mówiłeś (ten, którego ja użyłem też jest ok ). Chodzi o to, że żeby logo wyświetlało się, trzeba dodać

Kod: Zaznacz cały

insertlogo
w każdym slajdzie.
Problem jednak jest tylko częściowo rozwiązany, bo logo wyświetla się, ale bezpośrednio pod zawartością slajdu (czyli prawie zawsze będzie to inne miejsce na kolejnych slajdach). Nie wiem, jak ustalić współrzędne - jak pisałem w pierwszym poście zapis z współrzędnymi nie kompiluje się...
W dokumencie, o którym pisałeś też jest w taki sam sposób definiowanie współrzędnych, jak ja próbuję.
szw1710

[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

Post autor: szw1710 »

No to tak daleko moja wiedza beamerowa nie sięga. Zresztą logo jest zamazywane przez bloki. Widziałem w innych prezentacjach. Więcej więc nie jestem w stanie pomóc.
jeth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 20 mar 2010, o 12:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy

[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

Post autor: jeth »

Spoko, i tak dzięki za chęci i pomoc.
W końcu chyba znajdę jakieś rozwiązanie, a jeśli nie, to będzie prezentacja bez logo.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

Post autor: miki999 »

Niewiele mam doświadczenia z beamerem, ale użyłem Twojego kodu ze swoim plikiem i ten pierwszy kompilował się i działał, a ten drugi nie.
Przy czym użyłem reszty kodu stąd: ... ation.html
Może jest jakaś dodatkowa biblioteka zadeklarowana? Spróbuj do siebie na próbę dodać te, które są w linku.

Albo skoro się kompiluje pierwsza strona, to jest coś nie tak z jego wymiarami i gdzieś poza obszarem strony go LaTeX umieszcza? Spróbuj z innym zdjęciem (nawet w paincie byle jaki mały obrazek wyskrob).

A skąd masz, że

Kod: Zaznacz cały

logo(x,y)
oznacza lokalizację?
szw1710

[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

Post autor: szw1710 »

Logo w ogóle powinno być małe. Ja w swoich prezentacjach stosowałem czasem tło z przybledzonym zdjęciem mojej uczelni, co osiągałem przez taką modyfikację

Kod: Zaznacz cały

setbeamertemplate{background}{includegraphics[width=paperwidth,height=paperheight]{moje_tlo.jpg}}
jeth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 20 mar 2010, o 12:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy

[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

Post autor: jeth »

miki999, lokalizację wziąłem stąd:

Zakładam, że autor bzdur nie pisze, bo to praca licencjacka.

szw1710, to jest świetny pomysł! Zrobiłem tak samo i cel osiągnięty - nie trzeba się męczyć z LaTeXowymi poleceniami, wystarczy zrobić w paincie białą przestrzeń, umieścić logo gdzieś na dole, a jak będzie w złym miejscu, bawić się do skutku.

Panowie, wielkie dzięki za pomoc!
szw1710

[LaTeX] Dołączenie logo do prezentacji (beamer)

Post autor: szw1710 »

jeth, ja Ci z kolei dziękuję za ten link do pracy licencjackiej. Przejrzę ją z zainteresowaniem, a może moje prezentacje staną się lepsze.
ODPOWIEDZ