Prezentacja we Flashu.

Unixes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 5 lis 2010, o 14:36
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Prezentacja we Flashu.

Post autor: Unixes »

Witam,

Powód czemu tutaj piszę jest następujący. Zacząłem dziś swoją przygodę z LO. Oczywiście na kierunku Mat-Fiz-(I wydawało by się nieszkodliwą)Inf. Już od samego początku widać jest że to nie jest igranie z losem.

A więc.. Dostałem temat na referat który brzmi następująco: "Tworzenie prezentacji w Technologii Flash. Prosze przedstawić na przykładach."

Tutaj nasuwają się moje pytania:
Co mam umiescić w tym referacie?
Od czego zacząć?
Na jakich przykładach to przedstawić?

p.s. Nigdy nie miałem z tym doczynienia. Wszystkie informacje na ten temat są przydatne.

Z góry dziękuję za wszystkie mądre odpowiedzi.
Awatar użytkownika
emilqqs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 23 sie 2011, o 11:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 3 razy

Prezentacja we Flashu.

Post autor: emilqqs »

dobrze by było na wstępie napisać do czego właściwie ta technologia służy, i jak można jej używać. czyli wymienić formy, można pochylić się nad wadami i zaletami dla urozmaicenia,
jeśli chodzi o przykład, to nie wiem co miała na myśli osoba zadająca Ci ten referat, ja interpretuje to tak, że powinieneś zrobić jakiś baner albo portfolio, ale przecież jak masz to zrobić skoro nie masz o tym zielonego pojecia? może chodzi tu o przykłady typu jak wykorzystywana jest ta technologia, wypisać i krótko to opisac.
Awatar użytkownika
flashion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 20 sty 2009, o 01:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 7 razy

Prezentacja we Flashu.

Post autor: flashion »

Akurat siedzę w tym temacie dość głęboko, więc mogę pomóc.
Zacznij od przedstawienia czym jest Flash, krótka historia, do czego służy, jego zastosowania. Potem powiedz, że jednym z nich są właśnie prezentacje. Nawiąż do PowerPointa, powiedz, że Flash jest dużo bardziej zaawansowany, ponieważ posiada swój własny język (ActionScript), poza tym prezentacje mogą okienkowe w EXE, jak i w formie bannera umieszczane na stronie. Pokaż kilka przykładów reklam/prezentacji, jakich znajdziesz w necie. Na koniec możesz pokazać, jak taką prostą animację się tworzy.
3squad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 5 lut 2010, o 08:30
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: C:\\windows
Podziękował: 24 razy

Prezentacja we Flashu.

Post autor: 3squad »

Dodatkowo we flashu 5.5 (pięc i pół) masz możliwość programowanie pod ANDROIDA
w dzisiejszych czasach (w Polsce) sprzedają się głównie smartfony z tym systemem operacyjnym.
Myślę, że możesz tym zaskoczyć nauczyciela bo nie wiele osób sie tym interesuje
ODPOWIEDZ