Zapisywanie stron HTML

MakCis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1023
Rejestracja: 10 lut 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 72 razy
Pomógł: 15 razy

Zapisywanie stron HTML

Post autor: MakCis »

Chcąc zapisać daną stronę internetową klikam prawym przyciskiem a nastepnie daję zapisz jako... Po zapisaniu kiedy próbuję otworzyć stronę i przejść do jakiejś zakładki lub podstrony albo wszystko działa ok albo wyskakuje komunikat z brakiem połączenia. Da się jakoś wyeliminować tę drugą rzecz? A może znacie jakiś inny, lepszy sposób na przechowywanie adresów stron internetowych?
Crizz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4094
Rejestracja: 10 lut 2008, o 15:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 805 razy

Zapisywanie stron HTML

Post autor: Crizz »

Strona HTML to tylko plik tekstowy, w którym poza samymi informacjami zawartymi na stronie znajdują się dodatkowe informacje dla przeglądarki, które umożliwiają poprawne wyświetlenie strony, między innymi adresy linków czy obrazków. Jak zapisujesz stronkę przy pomocy przeglądarki, to zapisujesz na dysku ten sam plik tekstowy, łącznie z odsyłaczami prowadzącymi do określonej lokalizacji w sieci. Jeśli więc klikniesz w odsyłacz, to przeglądarka zwykle będzie próbować załadować stronę, której adres był określony w oryginalnym odsyłaczu, żądajac jej od określonego serwera WWW (albo szukając jej w lokalnym systemie plików); nie powinno zaskakiwać, że w przypadku braku połączenia z Internetem to się nie uda.

Przeglądarka dodatkowo idzie Ci na rękę, modyfikując ten plik tekstowy i ściągając dodatkowo z odpowiedniej lokalizacji w sieci obrazki i itp. elementy, które mają być wyświetlane na danej stronie. Żeby spełnić Twoje oczekiwania, musiałaby wejść na każdą podstronę, wyszukać wszystkie odsyłacze na tej podstronie i również je ściągnąć i tak zagłębiać się jeszcze dalej. W ten sposób można ściągnąć połowę Internetu

Jeśli bardzo chcesz zapisać w ten sposób jakąś stronę, to są do tego darmowe narzędzia (ja znalazłem HTTrack Website Copier, jak poszperasz w necie, to może znajdziesz jeszcze inne). Zachodzę jednak w głowę, do czego może być Ci to potrzebne .
MakCis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1023
Rejestracja: 10 lut 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 72 razy
Pomógł: 15 razy

Zapisywanie stron HTML

Post autor: MakCis »

A da się zrobić tak, żeby po kliknięciu zapisanej strony przeniosło mnie automatycznie na pożądaną stronę internetowa? HTTrack Website Copier jest dość uciążliwy bo kopiuje całą stronę na dysk a mi chodziło po prostu o to aby po kliknięciu na ikonę zapisanej na dysku strony internetowej przeniosło mnie na ich stronę glówną? Da się tak?
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Zapisywanie stron HTML

Post autor: wszamol »

Polecam korzystać z zakładek, chyba każda przeglądarka ma takie "cuda":)
Awatar użytkownika
ares41
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6499
Rejestracja: 19 sie 2010, o 08:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 142 razy
Pomógł: 922 razy

Zapisywanie stron HTML

Post autor: ares41 »

Albo można po prostu utworzyć skrót internetowy i po kliknięciu na jego ikonkę przenosi Cię na odpowiednią stronkę.
MakCis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1023
Rejestracja: 10 lut 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 72 razy
Pomógł: 15 razy

Zapisywanie stron HTML

Post autor: MakCis »

wszamol pisze:Polecam korzystać z zakładek, chyba każda przeglądarka ma takie "cuda":)
Tak, ale po jakimś czasie zaczyna robić się niezły burdel, a ja potrzebuję sporą ilość stron o pewnej tematyce i to najlepiej aby były w jednym miejscu (folderze do tego przeznaczonym).
ares41 pisze:Albo można po prostu utworzyć skrót internetowy i po kliknięciu na jego ikonkę przenosi Cię na odpowiednią stronkę.

No właśnie, o coś takiego mi chodzilo. Dzięki wielkie.
sonicwork
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 00:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Zapisywanie stron HTML

Post autor: sonicwork »

w mozilli można segregować zakładki w folderach i dodawać do nich opisy i w ten właśnie sposób zbiera się adresy więc nie wiem w czym ty masz problem, zbieranie plików jest prymitywne a niektóre serwisy oparte na PHP nie umożliwiają tworzenia linków do ich podstron
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Zapisywanie stron HTML

Post autor: wszamol »

MakCis pisze:
wszamol pisze:Polecam korzystać z zakładek, chyba każda przeglądarka ma takie "cuda":)
Tak, ale po jakimś czasie zaczyna robić się niezły burdel
Zakładki można segregować, opisywać, zbierać w foldery... no ale jak wolisz ;p
ODPOWIEDZ