[Modelowanie] Dobry program do modelowania 3d

Awatar użytkownika
wujomaro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2154
Rejestracja: 27 lis 2009, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 299 razy

[Modelowanie] Dobry program do modelowania 3d

Post autor: wujomaro »

Witajcie
No więc takie mam pytanie: Czy znacie jakiś łatwy w obsłudze program do modelowania 3D z możliwością pobrania? Ćwiczyłem trochę w Blenderze, ale ma on, no powiedzmy mało przyjazny interfejs. Programik dla początkująych jakiś, ale nie 3DS max, czy Poser, które to można pobrać na 30 dni. Coś łatwego... Znacie jakiś programik?
POzdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony 18 lip 2011, o 18:48 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawka nazwy tematu.
Awatar użytkownika
mcbob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 15 gru 2008, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poland
Pomógł: 69 razy

[Modelowanie] Dobry program do modelowania 3d

Post autor: mcbob »

Google SketchUp
4ns3lm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2011, o 11:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

[Modelowanie] Dobry program do modelowania 3d

Post autor: 4ns3lm »

Do nauki samego modelowania zdecydowanie najlepszy byłby Wings 3d. Gdy już jednak w grę wchodzą całe kombajny, to sam, gdy jeszcze się tym zajmowałem, preferowałem Softimage, który dla mnie był najwygodniejszym spośród wielkiej trójki: 3ds max, Maya i własnie Softimage.
Skupiając się już na samym modelowaniu, śmiało polecić można Luxology Modo. Dosyć nowy program, ze świeżym interfejsem i o wielkim potencjale.
Jeżeli zamiast typowego modelowania wolisz bawić się w rzeźbienie organicznych obiektów, mógłbyś przyjrzeć się z bliska Zbrushowi.

Wielkość i skompilowanie tych programów z początku może odrzucić, dlatego lepiej cierpliwie zaczynać od rzeczy małych wykonując tutoriale wprowadzające. Świetne rzeczy można znaleźć na the gnomon workshop lub digital tutors.
patry93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1251
Rejestracja: 30 sty 2007, o 20:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koziegłówki/Wrocław
Podziękował: 352 razy
Pomógł: 33 razy

[Modelowanie] Dobry program do modelowania 3d

Post autor: patry93 »

"123D" Autodesku jest darmowe, podobno łatwe w obsłudze i z nie najmniejszymi możliwościami - 123dapp.com
Sam nie sprawdzałem : P
ODPOWIEDZ