[Algebra Boole'a] Minimalizacja funkcji z tablic Karnaugh

devil410
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2010, o 16:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

[Algebra Boole'a] Minimalizacja funkcji z tablic Karnaugh

Post autor: devil410 »

Witam chciał bym się zapytać czy wykonana przeze mnie minimalizacja jest możliwie najmniejsza.
Czy funkcję 1) można bardziej zminimalizować. Funkcja 2) jest napisana dobrze(układ działa poprawnie). Wydaje mi sie ze zapis 2) jest możliwie najmniejszy dla tej tablicy proszę kogoś obeznanego w temacie o potwierdzenie.


1) \(\displaystyle{ \overline{Q1}Q4K+\overline{Q1} \overline{Q2} \overline{Q4} \overline{K}}\)

2) \(\displaystyle{ \overline{Q1} \overline{Q2} \overline{Q4} \overline{K}+\overline{Q1} \overline{Q2} Q4K=\overline{Q1} \overline{Q2}(K\otimes Q4)}\)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, o 19:27 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawka nazwy tematu
abc666

[Algebra Boole'a] Minimalizacja funkcji z tablic Karnaugh

Post autor: abc666 »

Fajnie jakbyś powiedział jeszcze co oznaczają u ciebie kolory, bo mówisz o jakiś dwóch funkcjach? Czy to oddzielne zadania? Bo w tablicy zaznaczyłeś dwa razy ten sam obszar niepotrzebnie.
devil410
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2010, o 16:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

[Algebra Boole'a] Minimalizacja funkcji z tablic Karnaugh

Post autor: devil410 »

Kolor czerwony \(\displaystyle{ \overline{Q1} \overline{Q2} \overline{Q4} \overline{K}}\)
Kolor żółty \(\displaystyle{ \overline{Q1} \overline{Q2} Q4K}\)

Kolor czerwony i żółty odpowiada funkcji 2) jest to moja propozycja minimalizacji.(2 bramki)
Kolorem zielonym jest zakreślona propozycja wykładowcy. Gdzie moim zdaniem nie można zrobić mniej niż 3 bramki.
ODPOWIEDZ