prezentacja multimedialna

kamil0294
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2011, o 21:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Podziękował: 1 raz

prezentacja multimedialna

Post autor: kamil0294 »

Witam mam zrobić prezentacje multimedialną na temat zastosowanie matematyki w technice ale w ogóle nie mam pojęcia o czym to może być proszę o pomoc.
HELP !!!!!!!

edit.poprawiłem błąd
Ostatnio zmieniony 29 mar 2011, o 21:53 przez kamil0294, łącznie zmieniany 1 raz.
szw1710

prezentacja multimedialna

Post autor: szw1710 »

zostawania matematyki w technice
Chyba zastosowania

Znajdź kilka możliwości zastosowań, nie za dużo, bo to zmęczy odbiorcę. I niech to będą zastosowania interesujące, może nawet niecodzienne.

Ja mam na myśli np. takie: w praktyce nie wszystko można zmierzyć, bo np. w samochodzie nie wejdziesz z przyrządem pomiarowym do profili zamkniętych. Stąd konieczność szacowania błędów pomiarów. Np. wiedząc, że linijką jesteś w stanie zmierzyć boki prostokąta z dokładnością do milimetra, możesz określić, z jakim błędem zmierzysz długość przekątnej nie mierząc jej linijką, lecz wyliczając z twierdzenia Pitagorasa.

Oczywiście poszukaj tez innych. Jakieś równania różniczkowe rządzące różnymi procesami itp.

Więc omówiłbym każde zastosowanie z innej dziedziny. Te pomiary, coś z równań różniczkowych, a może też analiza fourierowska (np. analiza napięć w oscyloskopie, składowe harmoniczne itp.) Mamy też w analizie napięć impulsy, które dobrze opisuje tzw. delta Diraca. Wprowadzono ją m. in. w tym celu. Tutaj technika zainspirowała matematykę.
ODPOWIEDZ