niecodzienny problem dotyczący programu finansowego

matti90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 12 paź 2008, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 8 razy

niecodzienny problem dotyczący programu finansowego

Post autor: matti90 »

Witam, mam niecodzienny problem... Na zaliczenie na studiach muszę napisać :"program rozwiązujący wybrany problem z zakresu matematyki finansowej, ubezpieczeniowej lub zastosowań matematyki w rachunkowości", ale nie mam pojęcia jaki program napisać. Chodzi mi o sam pomysł na program. Może komuś z Was wpadnie coś do głowy ? Mam nadzieję;d;) Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
szw1710

niecodzienny problem dotyczący programu finansowego

Post autor: szw1710 »

Może po prostu np. program tworzący symulację planu spłaty kredytu przy różnych parametrach: raty równe, malejące, różne liczby rat, różnego rodzaju prowizje, opłaty wstępne.

Matematyka nie jest tu zbyt trudna, ot parę wzorów. Jednak można by przeanalizować najczęściej stosowane przez banki modele (chodzi o te prowizje i opłaty), żeby Twój program w pewnym stopniu odpowiadał rzeczywistości.
matti90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 12 paź 2008, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 8 razy

niecodzienny problem dotyczący programu finansowego

Post autor: matti90 »

dzięki za podpowiedź:) myślałem właśnie o planie spłaty kredytu i chyba na tym zostanę.
matti90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 12 paź 2008, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 8 razy

niecodzienny problem dotyczący programu finansowego

Post autor: matti90 »

Sorry,ze wracam do tematu, ale jednak plan splaty kredytu nie moze byc, gdyz juz inna osoba przede mna sobie ten temat "zaklepala". Stad moje kolejne pytanie: Ma ktos pomysl, na inny temat programu? Z gory dziekuje za odpowiedzi!:-)
ODPOWIEDZ