Projekt w c++

mefist665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2010, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Projekt w c++

Post autor: mefist665 »

Witam potrzebuję pomocy w wymyśleniu tematu projektu zaliczeniowego z programowania. Tematyka projektu - coś z wykorzystywaniem problemu komiwojażera, problemu plecakowego lub coś w tym stylu.
Generalnie chodzi o to, że kompletnie nie mam pomysłu na sformułowanie treści zadania i kontekstu w jakim mógłbym takowego algorytmu użyć.
Awatar użytkownika
PrzeChMatematyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 18 lis 2008, o 17:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 20 razy

Projekt w c++

Post autor: PrzeChMatematyk »

Problem komiwojażera fajnie się rozwiązuje algorytmem koloni mrówek, można porównać z metodą zachłanną i już masz fajny projekt.
abc666

Projekt w c++

Post autor: abc666 »

Ale chodzi bardziej od strony algorytmicznej czy bardziej praktyczne wykorzystanie tych algorytmów?
mefist665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2010, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Projekt w c++

Post autor: mefist665 »

Chodzi o kompletne wykonanie programu + dokumentacja do niego.Prawdę mówiąc jestem dopiero na pierwszym roku, a przez zmiany w programie studiów mam teraz przedmiot, który kiedyś był na bodajże 4 semestrze.
Rzuciłem takie tematy, bo z tego co czytałem w internecie są w miarę proste, a przy tym dostatecznie skomplikowane, żeby uzyskać dobrą ocenę (która może mi zapewnić zwolnienie z egzaminu).
Jeżeli macie inne pomysły na temat, to chętnie wysłucham.
Awatar użytkownika
PrzeChMatematyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 18 lis 2008, o 17:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 20 razy

Projekt w c++

Post autor: PrzeChMatematyk »

mefist665 pisze:Chodzi o kompletne wykonanie programu + dokumentacja do niego.....
hmm tzn że co?? Pomysł dałem(osobiście wydaję mi się dość ciekawy) wystarczy wejść na google parę haseł wpisać, przeczytać co nieco i napisać. Jeżeli oczekujesz programu i dokumentacji to nikt Ci tu tego nie napisze...
mefist665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2010, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Projekt w c++

Post autor: mefist665 »

Źle mnie kolego zrozumiałeś. Pierwsze zdanie było odpowiedzią na post abc666. Napisać to ja to sobie napiszę, tylko kompletnie nie miałem pomysłu na sformułowanie polecenia, ew szukałem czegoś o podobnego ale łatwiejszego w implementacji.
ODPOWIEDZ