Reinstalki Windozowe

Hiryu

Reinstalki Windozowe

Post autor: Hiryu »

Dobra, to dłuuuga historia. Sens jest taki: szukam pomocy, porady czegokolwiek. Możliwie szybko.


Zaczęło się od tego, że upgradowałem Windows 98 SE na Win 2000 (bez deinstalacji), bo potrzebowałem 2k żeby działał mi 3D Studio Max 6. Już wtedy zaczęło mi wszystko świrować, bo niektóre sterowniki i programy dalej chciały działać jak pod Win98... Ale jeszcze było OK.

Potem zdecydowałem, że moją zintegrowaną, denną kartę dźwiękową zastąpię SB Live!m z mojego starego komputera, więc wyłączyłem zintegrowaną (w BIOSie) i zainstalowałem SB.

Sterowniki poinstalowały się jakoś dziwnie, więc odinstalowałem wszystko, zainstalowałem znów Win2000 (nie odinstalowując poprzedniego razu), na zasadzie - zresetuje mi wszystkie sterowniki.

No i zresetował. Ale i tak nie chciały mi działać, więc od ponad miesiąca męczyłem się, nie mogąc korzystać z żadnych możliwości SB Live'a z wyjątkiem podstawowej obsługi dźwięku. Teraz zrezygnowałem, wymontowałem SB i włączyłem zintegrowaną. Chcę przeinstalować Win2000, żeby wszystko z powrotem dobrze działało; ale tym razem chcę najpierw odinstalować Windozę, a potem dopiero zainstalować od nowa, inaczej zacznie sie znowu to samo...


Problem polega na tym, że nie za bardzo mogę to zrobić. Nie ma (jak to w Windowsie) opcji "Odinstaluj". Nie ma normalnego DOSa, z którego mogę odpalić format c:. Kiedy używam dyskietki startowej, nie widzi mi dysku c:. Nie bootuje mi do prompta z kompaktu instalacyjnego, tylko normalnie włącza Windows.

Jakieś pomysły, co mogę zrobić?

I nie, nie uruchomię format c: z cmd'a, bo w trakcie rozsypie mi się wszystko i już w ogóle nic nie będę mógł zrobić.
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

Reinstalki Windozowe

Post autor: arigo »

nie podales danych ad biosu plyty glownej i dysku - wtedy mozna by cos wiecej powiedziec a tak najprosciej bedzie zabootowac jakies livecd np knoppix i tam sformatowac partycje windowsowa
Hiryu

Reinstalki Windozowe

Post autor: Hiryu »

Można jakoś konkretniej? Jestem kompletnym amatorem, jeśli chodzi o komputery, niestety. Moja wiedza komputerowa ogranicza się do instalacji programów i podstaw HTMLu. Na systemach operacyjnych się nie znam, na sprzęcie i BIOSie tym bardziej...
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

Reinstalki Windozowe

Post autor: arigo »

podaj dokladniejsze dane na temat plyty dysku itd
Gość

Reinstalki Windozowe

Post autor: Gość »

Płyta Mint PE Pro SiS645 (mostek północny)
FSB 400 MHz max. 533 MHz
SiS 96x (mostek południowy) z obsługą USB 2.0, ATA 133
Taktowanie 100-200 MHz

Dysk Samsung SV4012H
LBA 78 242,976 40 GB


Tyle na nich było napisane (znaczy, na kopercie dysku i w papierach płyty).
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

Reinstalki Windozowe

Post autor: arigo »

teraz mozna dyskutowac :)

a moze poprostu partycje windowa masz na ntfs a na dyskietce startowej nie masz oblsugi tego filesystemu ??
jak tak to musisz sobie ja odpowiednio przerobic i po sprawie
Gość

Reinstalki Windozowe

Post autor: Gość »

Tak, dysk jest w NTFSie. Jak to zmienić?
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

Reinstalki Windozowe

Post autor: arigo »

hehe tak latwo tego juz nie zmienisz
musisz wgrac na dyskietke startowa soft ktory umozliwi ci odczyt ntfs

albo jak mowilem na poczatku knoppixa odpal i tam dzialaj albo jak mowisz ze jestes newbie to jakiegos friendsa zawolaj
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Reinstalki Windozowe

Post autor: marshal »

ja proponuje dograc do dyskeitki startowej wdclear wyzerowac dysk i stawiac wszystko od nowa...brutalnie acz skutecznie
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

Reinstalki Windozowe

Post autor: arigo »

rowniedobrze moze partycje skasowac tak bedzie prosciej
Gość

Reinstalki Windozowe

Post autor: Gość »

Dobra... What is Knoppix? What is wdclear?
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

Reinstalki Windozowe

Post autor: arigo »

google is your friend

btw jak skorzystasz z fdiska z dyskietki startowej to te rzeczy nie beda potrzebne
Gość

Reinstalki Windozowe

Post autor: Gość »

Tzn.? Wrzucam na dyskietkę fdiska i co dalej?
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

Reinstalki Windozowe

Post autor: arigo »

lol chcesz powiedziec ze w tych defaultowych dyskietkach startowtych nie ma fdiska ??

bootujesz z niej kasujesz partycje zakladasz nowe bootujesz system z cdroma i wgrywasz OS
tylko wiesz ze wszystkie dane z tej partycji beda utracone :)
Gość

Reinstalki Windozowe

Post autor: Gość »

akurat to mi nie przeszkadza. Dzięki.
Zablokowany