Mam taki problem... sieć

mikmik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2006, o 19:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Waaa

Mam taki problem... sieć

Post autor: mikmik »

Witam

Przedstawiam problem:
Jest biuro a w nim 4 pomieszczena i w każdym po jednym komputerze oraz są dwie drukarki, ktore mają obsłużyć te kompy. Jak udostępnić drukarki dla wszystkich kompów ale nie udostępniając drukarek w sieci? Dodatkowo nie można nic dołożyć i zabrakło okablowania

dzieki za każdą pomoc.
Spect
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2006, o 03:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Mam taki problem... sieć

Post autor: Spect »

a czemu nie udostępniając ich w sieci? ja bym je udostępnił, ale pod hasłem - wtedy tylko te kompy, które chcesz będą miały do nich dostęp...
mikmik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2006, o 19:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Waaa

Mam taki problem... sieć

Post autor: mikmik »

Spect pisze:a czemu nie udostępniając ich w sieci? ja bym je udostępnił, ale pod hasłem - wtedy tylko te kompy, które chcesz będą miały do nich dostęp...
to by było za proste
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Mam taki problem... sieć

Post autor: Xfly »

Najczęściej rozwiązania proste i jasne są najlepsze, ponieważ nie musimy tracić czasau na zbędne zastaniwiane się nad tym jak to się używa itp.

Nie ma sensu czegoś udziwniać tylko dla samej ideii
mikmik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2006, o 19:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Waaa

Mam taki problem... sieć

Post autor: mikmik »

Chyba mnie nie zrozumeiliście. To jest zadanie do wykonania i tak samo zadania z matematyki nie możesz ot tak sobie zmienić tak samo i tego więc jeśli nie wiesz jak to zrobić nie zaśmiejcaj tematu.
greg.p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 2 gru 2006, o 15:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leeds
Podziękował: 15 razy

Mam taki problem... sieć

Post autor: greg.p »

Ja nie rozumiem zdania bo jak chcesz udostepnic 2 drukarki dla 4 komputerow nie udostepniajac ich w sieci? Przeciez nie mozesz jednej drukarki do 2 komputerow podlaczyc. Jedynym wyjscie jest udostepnienie przez siec, nie ma innego wyjscia. Jedyna roznica to w sposobie jaki to zrobisz i restrykcjach dostepu,ktore zaimplementujesz.
pascal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 30 paź 2006, o 22:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 4 razy

Mam taki problem... sieć

Post autor: pascal »

mikmik pisze:Jest biuro a w nim 4 pomieszczena i w każdym po jednym komputerze oraz są dwie drukarki, ktore mają obsłużyć te kompy. Jak udostępnić drukarki dla wszystkich kompów ale nie udostępniając drukarek w sieci? Dodatkowo nie można nic dołożyć i zabrakło okablowania
To jest niewykonalne. skoro nie można dołożyć innego sprzętu lub okablowania. Jedyne co mi się przychodzi do głowy (strasznie głupi pomysł), to aby obsłużyć je przez gniazdka napięcia (gdzieś o tym czytałem), ale i tam jest potrzebne dokupienie sprzętu. Dziwne...
Diakon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2006, o 18:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rumia

Mam taki problem... sieć

Post autor: Diakon »

Jeśli założyć że komputery mają dostęp do internetu i sieć między sobą to może VNC?? Napewno słyszeliście a dla tych co nie to po krótce taki telnet z grafiką (widzisz co robisz na komputerze innym)

Albo jeśli mają obsługiwać 4 komputery to po prostu je przenosić z jednego stanowiska na drugie?
ODPOWIEDZ