Kurs turbo pascala

Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Kurs turbo pascala

Post autor: aikon »

Undre pisze:Wyobraź sobie, że w niektórych firmach ludzie programują jeszcze w pascalu
IMHO nie ma to większego sensu.
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

Kurs turbo pascala

Post autor: kolanko »

c++ jest lepsze i ma wieksze mozliwosci !
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Kurs turbo pascala

Post autor: aikon »

Fajniejsze jest czyste C. Programy są szybsze i dużo mniej zajmują... Widzieliście kiedyś jakiś mikrokontroler zaprogramowany w C++?
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Kurs turbo pascala

Post autor: Xfly »

C nadaje sie do pisania w miere malych i prostych aplikacji natomiast C++ nadaje sie do tworzenia wielkich projektow i tyle
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3306
Rejestracja: 10 gru 2005, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 778 razy

Kurs turbo pascala

Post autor: max »

Mimo wszystko jednak C++ i zwłaszcza C pozostają językami niskiego poziomu... ten drugi to po prostu taki bardziej ludzki asembler, więc C++ lepiej nadaje się do tworzenia czegokolwiek tam, gdzie nie liczą się drobne różnice w wydajności. Najwięcej możliwości zatrudnienia obecnie dają chyba Java i C#. Pascal jest językiem akademickim chyba nawet z założenia... oczywiście jest Object Pascal tudzież Delphi, ale nie cieszą się zbyt dużą popularnością.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2006, o 17:09 przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Yrch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 28 gru 2004, o 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH/WEAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Kurs turbo pascala

Post autor: Yrch »

aikon, TP moze jest umierajacy, ale na studiach go czasem ucza, wiec lepiej go znac i miec na 1roku spokoj ;]

Co do ANSI (Pedanti)C to osobiscie nienawidze tego jezyka (ale to pewnie przez to, ze co tydzien mam z niego kartkowki, i to doslownie kartkowki:P).

Za rok moja nienawisc pewnie przeniesie sie na Jave
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Kurs turbo pascala

Post autor: Xfly »

Po pierwsze C++ nie jest językiem niskiego pozomiu tak samo jak standardowa Java jest językiem zorientowanym obiektowo - po drugie C++ ma lepsze wsparcie do tworzenia skomplikowanych projektów niż Java (oczywiście Java wygrywa w aplikacjach sieciowych, ale to tego została stworzona)

Mam prawo tak twierdzić bo znam oba języki dość dobrze i osobiście wole C++
Awatar użytkownika
Uzo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1137
Rejestracja: 18 mar 2006, o 10:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów / Kraków
Podziękował: 94 razy
Pomógł: 139 razy

Kurs turbo pascala

Post autor: Uzo »

Ja jak na razie miałem do czynienia jedynie z pascalem, bo więcej nie było mi potrzebne Więc się nie wypowiadam co jest lepsze A jeśli chodzi o wcześniejsze pytanie kolanka to hmmm co ja przerabiałem,funkcje,pętle, tablice, procedury, grafike itp.
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

Kurs turbo pascala

Post autor: kolanko »

Grafika w pascalu jest zabójcza HAHAHAHHAAHHAHAHA
nie mow ze nie mialem fajny program graficzny [mojego autorstwa] ale nie wiemwhere on jest pewnie gdzies zajmuje kilobajty na HDD

PS bawilem sie kółeczkami ;p moze mial z 500 linijek
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3306
Rejestracja: 10 gru 2005, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 778 razy

Kurs turbo pascala

Post autor: max »

Xfly - mimo wszystko C++ jest językiem niższego poziomu niż np Java, trzeba wciąż pamiętać o zarządzaniu pamięcią, a skompilowany kod przenośny nie jest... a co do samej orientacji to C++ daje możliwość obrania niemalże dowolnego paradygmatu, a z Javą jest już trochę inaczej.

Ale to wszystko OT.

Co do Pascala, to chyba przyjazny język na początek... trochę przegadany - dużo słów kluczowych, a mało enigmatycznych klamerek;) ale dzięki temu trudniej się pogubić niż w C.
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Kurs turbo pascala

Post autor: Xfly »

max - poprostu dla mnie termin "język niskiego poziomu" ma inne znaczenie niż dla Ciebie stąd ta różnica zdań - C++ nie jest przenośny bo jest językiem w pełni kompilowanym, natomiast Java jest językiem pół-kompilowanym i pół-interpretowanym - pewnie że jest bardziej przenośna ale na monochromatycznym wyświetlaczu i tak nie zobaczysz kolorów nie zależnie czy to będzie Java czy coś innego - a i kompilator w C++ sam przydziela pamieć na stosie - a wiadomo że dynamiczna alokacja pimięci nie może być nigdy automatyczna w pełni bo nie znamy podczas pracy programu długości istanienia i ilości obiektów dynamicznych
ODPOWIEDZ