Microsoft Word Tabele

slawcioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 7 paź 2007, o 15:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy

Microsoft Word Tabele

Post autor: slawcioo »

Witam! Czy co do tabel coś waznego musze wiedzieć? tam te opcje wiem ustawiam we właściwościach tabeli, szerokosc kolumn, wiersze, obramowanie i cieniowanie itd.. jedna tabele zrobilem, ale z druga juz mam problem.. nie chce mi jej pokolorowac ani zrobić porzadnie taka jaka być powinna...


plik word-tabele-1.doc - to wszystkie tabelki, ten drugi plik to mój plik z jedną tabelką bo ta druga nie dokończona...

już tym razem wolę sam zrobić hehe xDD, ale mimo to prosże zerknąc na te pliki.

Hasło: ala.

Kod: Zaznacz cały

http://chomikuj.pl/slawcioo18
tu sa pliki.
matmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: 14 lis 2010, o 19:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 40 razy

Microsoft Word Tabele

Post autor: matmi »

Zwróć uwagę w której komórce tabeli jesteś wybierając obramowanie i zastosuj albo do całej tabeli albo wyłącznie do komórki. Możesz ustawiać obramowanie dla każdej komórki osobno, ustawiając po prawej stronie, o którą dokładnie krawędź Ci chodzi, jednak każdy rodzaj obramowania osobno.
Zaznaczając dwie (lub więcej komórek) możesz je ze sobą połączyć (prawy klawisz myszy/scal komórki). Tak więc druga tabela powinna mieć początkowo 3 kolumny i 4 wiersze.
Podobnie klikając prawym ustalasz kierunek tekstu.
Tło komórki (cieniowanie) również możesz ustawić dla każdej komórki osobno.
slawcioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 7 paź 2007, o 15:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy

Microsoft Word Tabele

Post autor: slawcioo »

aha no rozumiem. Jednak juz poprawiłem ale to jeszcze nie to, nie chce mi zrobić identycznej. Zerknij prosze co jest nie tak z ta druga, bo pierwsza chyba ok.. Choc nie wiem jak ja mam coś poprawić to to potrwa.
matmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: 14 lis 2010, o 19:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 40 razy

Microsoft Word Tabele

Post autor: matmi »

Napiszę dokładnie co masz zrobić do tej tabelki:

-zaznaczasz dwie górne komórki w pierwszej kolumnie, klikasz prawym i wybierasz scal komórki,
podobnie z dwoma dolnymi w tej kolumnie
-zaznaczasz dwie górne komórki w drugiej kolumnie klikasz prawym i wybierasz obramowanie i cieniowanie, ustawienie: niestandardowe, następnie tam gdzie kolor klikasz strzałkę w dół i wybierasz więcej kolorów, klikasz w zakładkę niestandardowe i tam ustawiasz 0, 0 i 255 klikasz ok, następnie wybierasz rozmiar 1 pt i w okienku zaznaczasz środkową linię poziomą (powinna się zmienić na cienką niebieską) wybierasz zastosuj do komórka klikasz ok

Tak samo postępujesz z pozostałymi, zaznaczaj po dwie!

Tabela 1 jest ok:)
slawcioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 7 paź 2007, o 15:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy

Microsoft Word Tabele

Post autor: slawcioo »

ok zmieniło thx.-- 25 listopada 2010, 19:37 --A ta reszta komórek, bo coś nie chca wyjśc. Jedna chyba wyszla.
ODPOWIEDZ