Schemat blokowy-elementy tablicy-ALGORYTM

radzym94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 14 gru 2009, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno
Podziękował: 24 razy

Schemat blokowy-elementy tablicy-ALGORYTM

Post autor: radzym94 »

Otóż mam zadanie o treści.
Niech algorytm przechowuje już tablice liczb o rozmiarze D. Napisz algorytm który pobierze od użytkownika liczby a i b, po czym wyzeruje fragment tablicy ograniczony indeksem a,b.Pozostałe fragmenty tablicy powinny zostać bez zmian.Uwzględnij przypadek,ze użytkownik mógł wpisać niepoprawne a, lub b, lub wykraczające poza zakres tablicy.

Otóż chodzę do pierwszej klasy TI i na psio od początku roku miałem takie zadania i schematy blokowe,a gdyż mam nauczyciela,który nie bardzo nam to wytłumaczył (w sumie wogule )to kompletnie nie rozumiem tego typu zadań,ze spr dostałem ndst tak jak i z poprawy.A bardzo bym chciał zrozumieć tego typu zadania, więc z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
kalol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2010, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Schemat blokowy-elementy tablicy-ALGORYTM

Post autor: kalol »

Dane: tablica \(\displaystyle{ d_{[c1,...,cn]}}\).
Wynik: tablica \(\displaystyle{ d_{[]}}\) bez elementów a i b.

1. wpisz liczby a i b.
2. i=1.
3. jeżeli i < n to:
- jeżeli a nie jest cyfrą, to przejdź do kroku 5.
- jeżeli b nie jest cyfrą, to przejdź do kroku 5.
- jeżeli \(\displaystyle{ d_{[a]}}\) = a, to usuń \(\displaystyle{ d_{[a]}}\) z tablicy \(\displaystyle{ d_{[]}}\) i jeżeli \(\displaystyle{ d_{}}\) = b, to usuń \(\displaystyle{ d_{}}\) z tablicy \(\displaystyle{ d_{[]}}\).
- i=i+1.
4. jeżeli i < n, to powtórz krok 3. Jeżeli \(\displaystyle{ i\geqslant n}\), to przejdź do kroku 5.
5. Zakończ algorytm.
radzym94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 14 gru 2009, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno
Podziękował: 24 razy

Schemat blokowy-elementy tablicy-ALGORYTM

Post autor: radzym94 »

Niestety nie rozumiem tego Tak jak mówiłem Ale dzięki za pomoc
kalol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2010, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Schemat blokowy-elementy tablicy-ALGORYTM

Post autor: kalol »

i jest licznikiem, który przebiega kolejno po tablicy. n jest to ilość wyrazów w tablicy. jeżeli licznik napotka a lub b, usunie ją. licznik za każdym przejściem do następnego wyrazu tablicy powiększa się o 1. Trzeba posiedzieć i dokładnie przeanalizować problem i algorytm, wstawić przykładowe dane za zmienne i będzie dobrze
radzym94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 14 gru 2009, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno
Podziękował: 24 razy

Schemat blokowy-elementy tablicy-ALGORYTM

Post autor: radzym94 »

NO właśnie u mnie jest problem ze zrozumieniem takim ogólnym tego,jedyne co "umiem" (chyba) to obliczanie sumy elementów tablicy, bo się wykułem jednego przykładu na pamięć (wiem pewnie i tak mi to się na nic nie przyda) Kurcze szkoda że mam takiego nauczyciela,który nam tego nie wytłumaczył,a w necie jakoś nie mogę znaleźć tych kompletnych podstaw,poszedłem do tej szkoły,żeby się czegoś nauczyć a niestety chyba z tym Panem nie za bardzo mi to wyjdzie;/ i pewnie z Psio bede mial ndst na koniec ;/-- 24 paź 2010, o 19:32 --A no i najważniejsze jak to narysować na schemacie blokowym???,bo my właśnie to mamy.
ODPOWIEDZ