Co się dzieje zanim system się włączy? Problem z BIOSem

Awatar użytkownika
taka_jedna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 23 sie 2006, o 14:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Aj em from Poland
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 23 razy

Co się dzieje zanim system się włączy? Problem z BIOSem

Post autor: taka_jedna »

Pewnego niezbyt pięknego dnia pękła mi matryca w netbooku(Asus eee PC 901). Podłączyłam monitor i jakoś to działało. Niestety, do czasu. Teraz nie chce się system włączyć, przez co nic nie widać na monitorze z zewnątrz, widzę tylko paski na ekranie netbooka. Podejrzewam, że to przez to, że zaktualizowałam BIOSa. Wiem tylko, że jak wcisnę F1, to coś się zmienia, niestety nie wiem co. Jak dostać się do systemu? Czy istnieje jakiś skrót klawiszowy resetujący ustawienia BIOSa? A może problem zupełnie BIOSa nie dotyczy?
Afish
Moderator
Moderator
Posty: 2828
Rejestracja: 15 cze 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Seattle, WA
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 356 razy

Co się dzieje zanim system się włączy? Problem z BIOSem

Post autor: Afish »

Ciężko powiedzieć. F1 ma różne działanie w zależności od biosu. Może też być tak, że bios informuje o jakimś błędzie sprzętu i czeka na F1 aby kontynuować pracę.
Awatar użytkownika
taka_jedna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 23 sie 2006, o 14:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Aj em from Poland
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 23 razy

Co się dzieje zanim system się włączy? Problem z BIOSem

Post autor: taka_jedna »

Okazało się że żeby włączyć system za każdym razem muszę wcisnąć kolejno: F1, esc, enter. Czy ktoś ma pomysł co się wtedy dzieje? I czy możliwe że klikając na ślepo po BIOSie wyłączyłam sobie możliwość dostępu do internetu bezprzewodowo?


PS. Gdzie znaleźć screeny BIOSu American Megatrends v02.58? Ciężko mi się poruszać po BIOSie po macoszemu...
Afish
Moderator
Moderator
Posty: 2828
Rejestracja: 15 cze 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Seattle, WA
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 356 razy

Co się dzieje zanim system się włączy? Problem z BIOSem

Post autor: Afish »

Poszukaj na stronie producenta. A taka sekwencja klawiszy może wskazywać na jakiś błąd w ustawieniach biosu. Najpierw wciskając F1 wchodzisz do biosu, potem wciskając esc i enter podejmujesz decyzję o wyjściu bez zapisania zmian. Musisz ustalić, co jest nie tak skonfigurowane. Zacznij od sprawdzenia daty systemowej. Jeżeli jest niepoprawna (a konkretniej godzina za każdym razem to 00:00), to może to wskazywać na padniętą bateryjkę i przez to ustawienia są kasowane.
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Co się dzieje zanim system się włączy? Problem z BIOSem

Post autor: Sokół »

Zajrzałaś do instrukcji od płyty głównej? Tam powinno być napisane jak zresetować bios. Sprawdź także w internecie - ... =&gs_rfai= pierwszy link i inne
ODPOWIEDZ