Biblioteki javax

tsotsi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 15 lut 2010, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Biblioteki javax

Post autor: tsotsi »

Chce skompilowac program czy applet napisany w javie poprzez wiersz polecenia i okazuje sie, ze brakuje mi bibliotek javax.media.j3d ; javax.vecmath. Sciagnalem nawet pakiet bibliotek javax ale sa one w formacie .jar a nie .dll tak jak wszystkie inne, ktore mam. Co moge w takim razie zrobic?

Z gory dzieki za pomoc
szatkus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 231
Rejestracja: 13 gru 2009, o 01:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zbąszynek
Pomógł: 41 razy

Biblioteki javax

Post autor: szatkus »

Bo to są składniki pakietu java3d, musisz go sobie ściągnąć i zainstalować. Java nie używa dll.
tsotsi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 15 lut 2010, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Biblioteki javax

Post autor: tsotsi »

Skad mozna go sciagnac tak zeby byc pewnym, ze bedzie dobrze dzialac? I jak, i gdzie zainstalowac, zeby podczas kompilacji programu w wierszu polecenia mial on juz dostep do tych bibliotek?
filip.wroc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 17 sty 2010, o 15:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wroclaw
Pomógł: 13 razy

Biblioteki javax

Post autor: filip.wroc »

sciagasz ze strony projektu Java3D, wrzucasz tego jara do jakiegos folderu (np C:java3d na windowsie), a potem kompilujesz z poziomu koksoli w taki sposob (bedac w katalogu ze swoim programem):

Kod: Zaznacz cały

javac MojProgram.java -classpath C:java3d
-classpath C:java3d oznacza ze jezeli szuka potrzebnych bibliotek to szuka rowniez w tym katalogu. ew mozesz dodac ta sciezke do zmiennej systemowej classpath (jak to zrobic, znajdziesz w dowolnym ksiazkowym kursie Javy).
Jezeli uzywasz jakiegos IDE, to na pewno w opcjach projektu da sie dodac biblioteki w .jar
tsotsi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 15 lut 2010, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Biblioteki javax

Post autor: tsotsi »

Wlasnie tak robilem i nadal cos nie dziala. Moglbym moze dostac wskazowke, o plik o jakiej nazwie dokladnie chodzi? Ja mam plik "j3dcore" no i nie dziala w zaden sposob, nie wykrywa tych bibliotek. Moglbym poprosic o podanie jakiejs dokladniej nazwy pliku albo dokladnego linka do strony gdzie moge to znalezc?
filip.wroc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 17 sty 2010, o 15:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wroclaw
Pomógł: 13 razy

Biblioteki javax

Post autor: filip.wroc »

na stronie projektu java3d - zazwyczaj jest tam wszystko napisane
gdzie dokladnie - nie wiem, kazdy projekt ma inaczej.
ODPOWIEDZ