Program na desktop działający w Internecie

jimarcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 14 sty 2009, o 19:45
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Program na desktop działający w Internecie

Post autor: jimarcin »

Witam,
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad sposobem usprawnienia czynności które wykonuję rutynowo w Internecie. Oczywiście nie mam na myśli sprawdzania poczty, a np. logowanie do mojego konta w bibliotece i przedłużanie książek w określonych terminach (co określony czas). Myślę że do tej czynności odwołuje konkretny link w konkretnym miejscu więc mógłbym zadać tą czynność jakiemuś programikowi ; )

Oświećcie mnie, moi drodzy, w jakim w ogóle języku napisać ten program ?
O czym powinienem pamiętać?

Wujek Google w tym przypadku nie za bardzo mi pomógł, bo tak na prawdę nie wiem nawet jak nazwać tego typu program : d

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Program na desktop działający w Internecie

Post autor: Sokół »

Są gotowe programy do nagrywania czynności myszki, klawiatury. Jednym z nim jest tasker, winmacro. Szukaj pod nagrywaniem czynności myszy czy lepiej po angielsku - mouse actions recorder. Jeśli rzeczy mają się dziać typowo w sieci, to odpowiednie będą wtyczki iOpus iMacros, są do FF i do chrome. Temat dość obszerny, po samouczki odsyłam do sieci, strony macierzyste programów etc.
filip.wroc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 17 sty 2010, o 15:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wroclaw
Pomógł: 13 razy

Program na desktop działający w Internecie

Post autor: filip.wroc »

Problem z nagrywaniem myszy pojawi sie, gdy np na stronie pojawi sie reklama, albo ta, ktora byla bedzie o 20 px wyzsza/nizsza - i caly layout sie przesunie.

Jezeli chcesz rzeczywiscie sie logowac, laczyc z witrynami, etc, polecam Jave - bardzo przejrzysty i wszechstronny interfejs sieciowy.

Uwaga! Nigdy nie ucz sie jezyka 'bo chce napisac taki program' - to nigdy nie wyjdzie. Jezeli zaczynasz sie uczyc, to najpierw napisz "hello world", potem jakies proste programy typu kalkulator, etc. Dopiero gdy rzeczywiscie poznasz skladnie jezyka, wtedy zacznij przegladac biblioteki ktore Cie interesuja.

I tu zdanie oplacane z funduszu Biura Kryptoreklamy: polecam Core Java 2. Podstawy (zeby w ogole ogarnac jezyk) i Techniki Zaawansowane (zeby ogarnac sieciowke).
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Program na desktop działający w Internecie

Post autor: Sokół »

Przed niespodziewanymi reklamami zabezpiecza użycie wspomnianego iOpus iMacros. Zapomniałem jeszcze dodać, że np. FF ma rozszerzenie Greasmonkey, gdzie za pomocą javasriptu mógłbyś to osiągnąć. Technologia jest bardzo rozpowszechniona, baza kodów jest ogromna. Greasmonkey jest też w chrome, do opery zapewne też powstał stosowny dodatek o podobnych możliwościach.
jimarcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 14 sty 2009, o 19:45
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Program na desktop działający w Internecie

Post autor: jimarcin »

no i o to chodziło! : D

dzięki, każdy "pomógł" x )
abc666

Program na desktop działający w Internecie

Post autor: abc666 »

Ja tam bym napisał to z użyciem curl-a i wrzucił do crontaba. Mógłbyś tedy o tym zapomnień nawet. Nie trzeba się wysilać zbytnio, a język prawie dowolny może być.
ODPOWIEDZ