Test z informatyki

Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Test z informatyki

Post autor: Xfly »

Oczywiscie ze jest to bez sensu jesli przy deklaracji i definicji typu int jako wartos inicjujaca podaje sie wartosc zmiennopozycyjna - ale taki zapis nie powoduje wystapienia bledu dla kompilatora, poniewaz potrafi on dokonac automayucznej konwersji i rozwiazac sam automatycznie ten problem
bagin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 18 paź 2006, o 19:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa
Pomógł: 3 razy

Test z informatyki

Post autor: bagin »

Mrrudzin pisze:Zgadzam się. Ale Panowie - jeśli podczas pisania programu deklaruje zmienną wartością początkową 4,55 - to znaczy że owo ,55 również jest mi potrzebne.
no tak, ale na podstawie jednej linii nie możemy stwierdzić co tak naprawdę miał na myśli programista. Dlatego takie wyrażenie musimy potraktować jako ogólny przykład przypisanie liczby zmiennopozycyjnej do zmiennej typu całkowitego, a przecież nie każde takie zachowanie jest błędem logicznym. Oczywiście że pytanie nie jest do końca jasne i tak na prawdę nie wiem co jego autor miał na myśli. Dlatego uważam, że najlepiej w tej sytuacji odwołać się do standardu programowania, który dopuszcza istnienie takiej sytuacji.

oczywiście wszyscy przymykamy oko na to iż w przykładzie wartość 4,55 jest na pisana z przecinkiem (teraz dopiero zauważyłem ) - powinna być kropka . Przecinek w tym miejscu jest poważnym błędem składniowym i taka odpowiedź nie jest prawidłowa
ODPOWIEDZ