Punkty przecięcia łamanej z okręgiem -DELPHI

cycu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 29 paź 2005, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa

Punkty przecięcia łamanej z okręgiem -DELPHI

Post autor: cycu »

Cześć, wszystkim, otóż mam do wykonania projekt z programowania następującej treści:

Dany jest ciąg punktów na płaszczyźnie definiującyh krzywą (plik tekstowy) . Znaleźć punkty jej przecięcia z okręgiem (parametry okręgu wczytać z klawiatury).

No i mam pytania... KTOŚ WIE JAK TO ZROBIĆ?

Dowiedziałem się że najlepiej będzie dane z pliku tekstowego wczytać do listy jednokierunkowej... Tylko nie wiem co zrobić dalej, nie mam pojęcia jak przyrównać fragmenty krzywej do okręgu aby znaleźć punkty przecięcia...

Proszę o wszelkie wskazówki jak sie za to zabrać ( w zadaniu mają być wykorzystane operacje na plikach, listach i moduły).
Każda nawet NAJMNIEJSZA uwaga będzie pomocna. Z góry dzięki!

Ps. A może ktośby chciał co nieco zarobić pisząc ten program?
misq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2006, o 16:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Punkty przecięcia łamanej z okręgiem -DELPHI

Post autor: misq »

Delphi nie znam za bardzo ale to nastepca pascala wiec skladnia domyslam sie ta sama modulow podpinac nie bedzie chyba trzeba chyba ze matematyczny .
Ja bym to zrobił tak .

srodek okregu oznacz jako zmienna ktora otzrymujesz na wejsciu to samo promien i masz juz okrag wiadomo ze krzywa bedzie sie przecinac lub stykac z okregiem w przypadku gdy którykolwiek z jej punktow bedzie sie znajdywal blizej srodka (przeciecie) lub tyle samo co promien (styczna) w wyniku prostego odejmowania otzrymujesz wynik .
ODPOWIEDZ