3 schematy blokowe z pętlą

antwan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2010, o 10:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

3 schematy blokowe z pętlą

Post autor: antwan »

Witam, mam problem ze schematami blokowymi... Nigdy tego nie robiłem a Szanowna Pani profesor zażyczyła żebyśmy zrobili takie schematy
1.Narysować schemat blokowy programu, który w pętli wypisuje kolejne liczby z podanego przez użytkownika zakresu

2.Narysować schemat blokowy programu, który w pętli wypisuje kolejne liczby z podanego przez użytkownika zakresu – jednocześnie od początku i od końca (w każdym obiegu pętli wyświetlane powinny być po dwie wartości)

3.Narysować schemat blokowy programu, który w pętli wypisuje tylko parzyste liczby z zakresu podanego przez użytkownika (Wskazówka: dla określenia parzystości liczby stosuje się operator modulo)

Nagorszy 2 i 3 bo pierwszy juz mniej wiecej wiem jak zrobic... Prosze pomóżcie...
Awatar użytkownika
jarzabek89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1337
Rejestracja: 11 lis 2007, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 181 razy

3 schematy blokowe z pętlą

Post autor: jarzabek89 »

3) Wczytujesz sobie jakis zakres, powiedzmy zmienna "a" to będzie początek zakresu, a zmienna "b" to będzie koniec zakresu.
Na początek sprawdzamy czy a jest parzyste, czy nieparzyste, jeśli modulo 2 z "a" jest równe 0 to zaczynamy wypisywanie liczb od a, później w pętli zwiększamy a o dwa (a=a+2) do momentu az nasze a nie osiągnie maksymalnie b, lub b-1 ( nasze b może być parzyste lub nieparzyste)

Jeżeli a jest nieparzyste ( modulo 2 jest równe 1) to wypisywanie zaczynamy od a+1, i później analogicznie jak wyżej.

2) Jeżeli dobrze zrozumiałem chodzi o to, przykładowy zakres 0,4 i na wyjściu ma być:
0 4
1 3
2 2
3 1
4 0

Najlepiej jak dla mnie, zapisać te liczby do tablicy i później wypisać tablicę jedną od początku, drugą od końca.
ODPOWIEDZ