kodowanie

jasko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2006, o 10:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żywiec Beer

kodowanie

Post autor: jasko »

Czy istnieją kody w ktorych za pomoca mniejszej ilosci znakow mozna zakodowac wiecej znakow. Moze to jest glupie pytanie ale zielony jestem:)Jesli takowe istnieją to prosze o podanie nazw i ewentualnych zrodel w ktorych mogę je znalezc,
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3306
Rejestracja: 10 gru 2005, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 778 razy

kodowanie

Post autor: max »

Sirius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 sie 2006, o 21:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 7 razy

kodowanie

Post autor: Sirius »

Czy istnieją kody w ktorych za pomoca mniejszej ilosci znakow mozna zakodowac wiecej znakow. Moze to jest glupie pytanie ale zielony jestem:)Jesli takowe istnieją to prosze o podanie nazw i ewentualnych zrodel w ktorych mogę je znalezc,
Możesz troche jaśniej to napisać.
Awatar użytkownika
Spykaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2006, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 2 razy

kodowanie

Post autor: Spykaj »

WinRAR
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

kodowanie

Post autor: Undre »

Spykaj, poziom twojego posta jest pięknym przykładem samokompromitacji, jeszcze jeden równie ambitny i ostrzeżenie.

Co do samego posta i zapytania Siriusa - przykładowo :

Kod ASCII, z którego jakby nie było korzystamy niemalże codziennie, każdą literę przechowuje na 8 bitach ( przykładowo "A" ma w kodzie hexadecymalnym wartość 41 ). Chcąc przesłać komuś powiedzmy "Chłopów" Reymonta na każdą literkę musielibyśmy poświęcić te 8 nieszczęsnych bitów. Wiadomo wszak, że można by skompresować tekst, choćby zaczynając od faktu, że litera "e" podług badań ( na tekstach dużej ilości ) występuje najczęściej ( przynajmniej w angielskim ) można by jej zatem przyporządkować nie 8 bitów, a 1. Odpowiednie przyporządkowanie różnych długości bitów reszcie alfabetu, w oparciu o częstość używania konkretnych liter w alfabecie, prawdopodobnie doprowadziłoby do skurczenia się rozmiaru powieści w sensie zajmowanych bitów ( a może tylko mi sie wydaje ? ). Przynajmniej tak odbieram problem.

pzdr
Awatar użytkownika
Spykaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2006, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 2 razy

kodowanie

Post autor: Spykaj »

Nie znacie się na żartach
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

kodowanie

Post autor: Undre »

Po tylu przejściach z różnymi delikwentami mam niestety bardzo skrzywione poczucie humoru, jeśli otrzesz się kiedyś o posadę moderatora forum, będziesz wiedzieć o co biega. Koniec offtopu.
ODPOWIEDZ