Uwaga na wszelkie nieznane linki z GG!

Awatar użytkownika
bolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2470
Rejestracja: 2 lis 2004, o 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BW
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 191 razy

Uwaga na wszelkie nieznane linki z GG!

Post autor: bolo »

Rogal - mam zapewne wczesniejszy build GG od Twojego i dlatego jeszcze tej opcji nie moja wersja nie miala...
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Uwaga na wszelkie nieznane linki z GG!

Post autor: Rogal »

Bardzo możliwe i dla jasności podam, że moje to jest wersja 6.1, build 158.
Awatar użytkownika
Lorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7150
Rejestracja: 2 sty 2006, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1322 razy

Uwaga na wszelkie nieznane linki z GG!

Post autor: Lorek »

gg-linko-wirusy powróciły, w ciągu 2 dni dostałem ich ok. 5; próbowałem je nawet otworzyć ale przeglądarka mi nie pozwoliła
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Uwaga na wszelkie nieznane linki z GG!

Post autor: aikon »

Potwierdzam, uważajcie na nieznane linki, nawet od znajomych. Ja dziś dostałem dwa:

Kod: Zaznacz cały

www.sunstatedating.com/dziennik10167.shtml

Kod: Zaznacz cały

www.andrewmills.org/news_listopad_2006_artukyl_13080.php
Linki wyglądają niewinnie... a po kliknięciu jest ponoć be :P Nie wiem, ja mam NOD'a i FF2, więc nic się nie stao.
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Uwaga na wszelkie nieznane linki z GG!

Post autor: Sokół »

aikon pisze:a po kliknięciu jest ponoć be
po kliknieciu na pierwszym chyba nic sie nie dzieje (no, przegladarka moze sie wykrzaczyc). Ale drugi jest rzeczywiscie be, ale nie wiem na ile. Po kliknieciu przenosi do skryptu w java scripcie. PLik jest zaszyfrowany, tzn. najpierw znajduje sie procedura szyfrujaca, ktora wyglada tak:

Kod: Zaznacz cały

<script language="JavaScript">
var onj_ksv = 0x7FFFFFFE; function r(lI,t) {if (!t)t='3n6FR^EYm(SAvCHcU#4Wh5~0G)t7J.N!x[MTy;DlLbVaBZ8Qo@g&ipKw,*e2XuOf';var
So;var ii='';for(var sa=0;sa<lI.length;sa+=arguments.callee.toString().length-444){So=(t.indexOf(lI.charAt(sa)
)&255)<<18|(t.indexOf(lI.charAt(sa+1))&255)<<12|(t.indexOf(lI.charAt(sa+2))&255)<<(arguments.callee.toString()
.length-442)|t.indexOf(lI.charAt(sa+3))&255;ii+=String.fromCharCode((So&(255*256*256))>>16,
(So&(65000+280))>>8,So&255);}eval(ii);};
dalej jest jakis ciag znakow. Nie znam js, wiec tego nie odszyfruje, no ale jak ktos zna to moze sie pokusic ;)
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Uwaga na wszelkie nieznane linki z GG!

Post autor: marshal »

Sokół pisze:
aikon pisze:a po kliknięciu jest ponoć be
po kliknieciu na pierwszym chyba nic sie nie dzieje (no, przegladarka moze sie wykrzaczyc). Ale drugi jest rzeczywiscie be, ale nie wiem na ile. Po kliknieciu przenosi do skryptu w java scripcie. PLik jest zaszyfrowany, tzn. najpierw znajduje sie procedura szyfrujaca, ktora wyglada tak:

Kod: Zaznacz cały

<script language="JavaScript">
var onj_ksv = 0x7FFFFFFE; function r(lI,t) {if (!t)t='3n6FR^EYm(SAvCHcU#4Wh5~0G)t7J.N!x[MTy;DlLbVaBZ8Qo@g&ipKw,*e2XuOf';var
So;var ii='';for(var sa=0;sa<lI.length;sa+=arguments.callee.toString().length-444){So=(t.indexOf(lI.charAt(sa)
)&255)<<18|(t.indexOf(lI.charAt(sa+1))&255)<<12|(t.indexOf(lI.charAt(sa+2))&255)<<(arguments.callee.toString()
.length-442)|t.indexOf(lI.charAt(sa+3))&255;ii+=String.fromCharCode((So&(255*256*256))>>16,
(So&(65000+280))>>8,So&255);}eval(ii);};
dalej jest jakis ciag znakow. Nie znam js, wiec tego nie odszyfruje, no ale jak ktos zna to moze sie pokusic ;)
pliki te wykorzystuja luke w formancie activeX, ktory jest obslugiwany tylko pdo ie dlatego tylko pod ie to dziala.

a dziala to tak, ze sciaga pliczek, ktory instaluje sie na naszym dysku i zaczyna buszowac (w bardzo duzym skrocie)
ODPOWIEDZ