Matura z informatyki - pytania

milu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2006, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska

Matura z informatyki - pytania

Post autor: milu »

____________________________________________________________________________________________________________
Szukałam postow o podobnej tematyce na tym forum, jednak odpowiedzi nie znalazłam wiec zakładam ten topic
____________________________________________________________________________________________________________

oto pytanie : Kiedy i jakie jezyki programowania moge "zadeklarowac" na mature z informatyki?? podobno wystarcza tylko turbo pascal, jak ktoś się orientuje to bardzo prosze o informacje

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kadiii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 20 gru 2005, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 130 razy

Matura z informatyki - pytania

Post autor: kadiii »

Chcesz zdawać informatykę a nie umiesz wyszukać sobie informacji w sieci? :evil: :wink: Niech ci będzie, że są wakacje i niektórzy muszą odpocząć od myślenia.-> Oto strona CKE - która wydaje rozporządzenia dotyczące wszystkich matur ... &Itemid=69 (link do informatorów przedmiotowych). Abyś nie musiał jednak szukać odpowiem na twoje - tak, wystarczy Pascal.
Też pozdrawiam i życzę powodzenia na (przyszłorocznej?) maturze
milu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2006, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska

Matura z informatyki - pytania

Post autor: milu »

Chcesz zdawać informatykę a nie umiesz wyszukać sobie informacji w sieci?
no własnie nie wiem czy chcę zdawać xD"
a pytanie to zadałam właśnie przez ten informator ^.^"
boo w maturze dołączonej w zadaniu 6.c jest o C/C++ "nie wgryzałam" się w to jeszcze xD i dlatego to przeoczyłam
Awatar użytkownika
kadiii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 20 gru 2005, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 130 razy

Matura z informatyki - pytania

Post autor: kadiii »

W zadaniu 6.c z matury jest napisane :
napisz procedurę(funkcję w C/C++) ...
co miało rozjaśnić sprawę piszącym w CC++ i nie znającym terminu procedura(mającym wątpliwości co do jego odpowiednika w CC++). W rzeczywistości mogło to zoatać zrozumiane dwojako i mogło Cię zaniepokoić. Ogólnie to matura z informatyki jest robiona dosyć niedbale a jej twórcy nie zważają na jednoznaczność poleceń... Cóż może kiedyś to się zmieni, może informatyka w szkole przestanie być traktowana jako niepotrzebne zawracanie komuś głowy, przedmiot, który jest bo być musi i tyle... Może będzie więcej nauczycieli z pasją... Może maturę wymyślą wkońcu kompetentne osoby, które będą wiedzieć co i w jakim czasie da się wykonać... Może... .
A i nie ma się milu co zrażać do matury z infy przez te błędy. Przecież nie można jej nie zdać(jest przedmiotem dodatkowym)(a poza tym będzie pewno amnestia kolejna więc.. ) więc warto próbować. Pozdro
dreake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 30 lip 2006, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 6 razy

Matura z informatyki - pytania

Post autor: dreake »

Znam jednego nauczyciela z pasją: pan Jerzy Wałaszek z I LO w Tarnowie. Rozmawialem z nim i wg. niego wiele zalezy rowniez od uczniow. Prowadzi nibanalna strone: . Jednak na zbytnie zainteresowanie wsrod absolwentow nie narzeka. Gdyby u mnie w szkole byl taki nauczyciel...

A co do matury (z informatyki), to porazka. Dyrektor pokazywal nam najlepsze texty z arkuszy. Zarowno tresci zadan i niektore odpowiedzi sa poprostu smieszne (doslownie i w przenosni).
Awatar użytkownika
TiWi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2005, o 12:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dębica

Matura z informatyki - pytania

Post autor: TiWi »

dreake pisze:Gdyby u mnie w szkole byl taki nauczyciel...
Jagiełło? Jeżeli tak to faktycznie ciężko...
ODPOWIEDZ