Dynamiczna lista liniowa jednokierunkowa (C++)

Bibox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 23:02
Płeć: Mężczyzna
wiek: 18
Lokalizacja: Rytel
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 5 razy

Dynamiczna lista liniowa jednokierunkowa (C++)

Post autor: Bibox »

Witam. Mam program do którego rozwiązania wcale nie wiem jak podejść. Wiem tylko, że trzeba to zrobić za pomocą wyznaczników.

Napisać funkcje, które skleją 2 dynamiczne listy liniowe jednokierunkowe \(\displaystyle{ L1=(x _{1}, x _{2},..., x _{n})}\) i \(\displaystyle{ L2=(y _{1}, y _{2},...,y _{n})}\) w listę wynikową \(\displaystyle{ L3=(x _{1}, x _{2},..., x _{n}, y _{1}, y _{2},...,y _{n})}\) oraz 2 listy uporządkowane w 1 listę uporządkowaną.

Byłbym wdzięczny za podanie wyjaśnienia kodu. Przede wszystkim chce zrozumieć rozwiązanie zadania a nie mieć sam kod.
soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

Dynamiczna lista liniowa jednokierunkowa (C++)

Post autor: soku11 »

Jedno pytanie: co mają wyznaczniki do listy? Może ja coś źle rozumiem...
Ogólnie problem jest banalny. Tworzysz sobie listę wynikową i wpisujesz do niej najpierw wszystkie elementy listy pierwszej (przechodząc po niej element po elemencie), a później elementy listy drugiej.
Druga część jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż wymaga to wstawiania elementów tam, gdzie jest ich miejsce. O ile w pierwszym przypadku wstawiamy tylko na końcu, to tutaj wstawianie może się odbywać również w środku i na początku.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zordon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4977
Rejestracja: 12 lut 2008, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 910 razy

Dynamiczna lista liniowa jednokierunkowa (C++)

Post autor: Zordon »

przypuszczam, że autorowi pomyliły się wyznaczniki ze wskaźnikami
Bibox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 23:02
Płeć: Mężczyzna
wiek: 18
Lokalizacja: Rytel
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 5 razy

Dynamiczna lista liniowa jednokierunkowa (C++)

Post autor: Bibox »

Zordon ma rację. Chodziło mi o wskaźniki. Ale co to jest ta lista wynikowa? W tym jest problem, że nie za bardzo rozumiem co to jest ta cała dynamiczna lista liniowa jednokierunkowa.
soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

Dynamiczna lista liniowa jednokierunkowa (C++)

Post autor: soku11 »

Wpisz w google hasło lista jednokierunkowa. Później wpisz lista jednokierunkowa C++ i będziesz miał przykład implementacji jak to wewnętrznie wygląda.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ