Grafika w konsoli c++

raytango1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2009, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Grafika w konsoli c++

Post autor: raytango1992 »

Mam podstawową wiedzę na temat programowania w c++ chciałbym zacząć teraz od narysowania czegoś w konsoli .Moglibyście mi te etapy po kolei wytłumaczyć od zainicjowania grafiki do narysowania figury ,jakimś przykładowo napisanym programem????
soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

Grafika w konsoli c++

Post autor: soku11 »

C++ nie wie nic o czymś takim jak konsola i grafika Tam istnieją tylko strumienie, na których się operuje. Aby coś rysować trzeba użyć zewnętrznych bibliotek zależnych od systemu (no chyba, że cross platform).

Pozdrawiam.
Rycho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 16 gru 2009, o 08:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 5 razy

Grafika w konsoli c++

Post autor: Rycho »

Do tego co chcesz osiagnac najlepiej nadaje sie chyba biblioteka . Do co bardziej wypasnych rzeczy trzeba pocwiczyc OpenGL albo DirectX, ale to juz duzo wyzsza szkola jazdy.
Laurearel

Grafika w konsoli c++

Post autor: Laurearel »

krótko i na temat : ucz się OpenGL , bo warto (sam ubolewam nad tym że nie mam czasu nauczyć się go, ale jestem zawalony że nic nie koduje ostatnio, ehh ta cholerna matma ; / )

bawiłem się kiedyś w allegro, według mnie to strata czasu, chyba że koduje się dla rozrywki i nie łączy się z tym planół zawodowych, o, to co innego ; )
adampy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2 lis 2009, o 17:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Milanówek
Pomógł: 1 raz

Grafika w konsoli c++

Post autor: adampy »

Oj, Allegro nie jest takie złe Dla prostych programów, jest niezłe... Ja uczyłem się z:



Potem trochę doczytywałem...

A w konsoli ciężko(Próbowałem ^^)...
Ludek,

Kod: Zaznacz cały

 O 
/|
/ 
Albo coś podobnego, to bez zewnętrznych bibliotek da radę...
ODPOWIEDZ