Język programowania

mateuszl95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 14 paź 2009, o 20:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kruszwica
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 8 razy

Język programowania

Post autor: mateuszl95 »

Cześć. Chciałbym dostać "pod choinkę" książkę o programowaniu w jakimś języku, tylko nie wiem w jakim?
Chciałem C++, ale nie wiem, czy nie jest zbyt zaawansowany ten język. Jestem zupełnie zielony. Z góry dzięki:)
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Język programowania

Post autor: Yaco_89 »

Np. "Symfonia C++" Grębosza jest znana jako dobra książka o tym języku dla zupełnie zielonych. A sam C++ to też dobry język na początek.
Laurearel

Język programowania

Post autor: Laurearel »

zgadzam się, symfonia dla "zielonych" to dobry wybór ; )
spajder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 7 lis 2005, o 23:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 133 razy

Język programowania

Post autor: spajder »

Symfonia jest bardzo łopatologiczna. Mnie osobiście zbytnio ta książka nie przekonuje, polecałbym coś innego. Ze swojej praktyki uważam, że świetnie napisana (prosto, ale traktująca też o bardziej zaawansowanych tematach) jest "C++ Szkoła Programowania".
Laurearel

Język programowania

Post autor: Laurearel »

Symfonia jest bardzo łopatologiczna. Mnie osobiście zbytnio ta książka nie przekonuje, polecałbym coś innego. Ze swojej praktyki uważam, że świetnie napisana (prosto, ale traktująca też o bardziej zaawansowanych tematach) jest "C++ Szkoła Programowania".
idąc tym tokiem mylślenia polecam "Język C++" Bjarne Stroustrupa, genialna książka , lepszej pozycji do C++ od niej nie ma ; )


Jak jest to jego pierwszy język to lepiej niech nauczy się z łopatologicznego, przynajmniej zrozumie sens programowania we właściwy sposób.
spajder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 7 lis 2005, o 23:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 133 razy

Język programowania

Post autor: spajder »

Ja napisałem własne odczucia. Dla mnie po prostu wydaje się to zbyt łatwe (zwłaszcza, że z tego co pamiętam, wielu fajnych tematów w tej książce nie ma poruszonych).
Książka o której mówisz jest świetna do przypomnienia sobie materiału, nie nadaje się dla początkującego.
macieja92

Język programowania

Post autor: macieja92 »

Symfonia c++ - denna książka masa tekstu... a mało przydatnych rzeczy...
Polecam C# także z tego względu iż jeśli zamarzysz o pisaniu aplikacji internetowych z użyciem asp.net'a to C# przyda ci się. :)


C# / asp.net <3
Ostatnio zmieniony 20 gru 2009, o 15:12 przez macieja92, łącznie zmieniany 1 raz.
Laurearel

Język programowania

Post autor: Laurearel »

Polecam C# jeśli chcesz programować np gry pod windows jest ciekawe środowisko XNA które całkowicie wspiera C#. Polecam C# także z tego względu iż jeśli zamarzysz o pisaniu aplikacji internetowych z użyciem asp.net'a to C# przyda ci się. :)
Chyba sobie kpisz !
macieja92

Język programowania

Post autor: macieja92 »

eee? mówisz o asp.net / c#? czy o XNA które skasowałem bo coś sobie przypomniałem xd...
Bamper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2009, o 16:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Język programowania

Post autor: Bamper »

Język C++" Bjarne Stroustrupa.To jest najlepsze, a nie żadna symfonia.
Zdecydowanie.
Laurearel

Język programowania

Post autor: Laurearel »

Język C++" Bjarne Stroustrupa.To jest najlepsze, a nie żadna symfonia.
Zdecydowanie.
ta, a po trzech rozdziałach "Maaaamooo, to programowanie jest głupie : ((((( Nic z niego nie rozumiem (( " ^^
soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

Język programowania

Post autor: soku11 »

Polecacie dla początkującego bez styczności z programowaniem książkę napisaną przez autora tego języka. Bardzo mądrze... Już lepiej niech od tej Symfonii zacznie (tylko żeby to była wersja STANDARD). Książka ewidentnie dla początkujących, która tłumaczy wszystko od zera. I nie jest wcale denna. Po prostu bardzo szeroko opisuje zagadnienia z mnóstwem życiowych przykładów.
Tak w ogóle, to najpierw jest lepiej poznać ogólne zasady działania komputera, a później uczyć się programować. Pomaga to uniknąć wielu problemów na starcie.
Co do języka C#: A co jeśli chce programować aplikacje przenośne? I czemu implikujesz, że aplikacje internetowe są pisane tylko pod C#?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rozkminiacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: 24 wrz 2008, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 36 razy

Język programowania

Post autor: rozkminiacz »

ogolnie jesli jestes zielony to nie polecam uczyc sie programowania na podstawie c++ szybko sie zniechecisz i tyle z tego bedzie
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Język programowania

Post autor: wszamol »

bzdura, ja zaczynałem od c++ (uczyłem się z Symfonii) i wcale mnie to nie zniechęciło. Jeśli ma się szczere chęci, to c++ nawet na początek jest dobrym wyborem
soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

Język programowania

Post autor: soku11 »

Kwestia tego jak opanowałeś ten język. Mimo wszystko do najłatwiejszych on nie należy

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ