Język programowania

Awatar użytkownika
Vieshieck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 19 cze 2007, o 08:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 59 razy

Język programowania

Post autor: Vieshieck »

C++ jest dobry, ale powoli wychodzi z użycia. Zależy do czego do programowanie miałoby się przydać. Wielką popularność zyskuje teraz java. Jeśli myślisz o programowaniu dla web polecam zacząć od php. Jest to też dobry początek dla C/C++ (podobna składnia). Możesz też zerknąć na Pascala. Osobiście go nie trawię, ale obiektywnie rzecz ujmując - dla początkujących jest ok.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Język programowania

Post autor: wszamol »

soku11 pisze:Kwestia tego jak opanowałeś ten język. Mimo wszystko do najłatwiejszych on nie należy
wiadomo, że po symfonii nie zostanę wielkim programistą, ale myślę, że symfonia plus c++ to dobre zestawienie na start mnie osobiście tylko zachęciło do dalszej nauki.
Laurearel

Język programowania

Post autor: Laurearel »

Polecacie dla początkującego bez styczności z programowaniem książkę napisaną przez autora tego języka. Bardzo mądrze...
hehe, żartowaliśmy, chodź książka perełka ;)
eee? mówisz o asp.net / c#? czy o XNA które skasowałem bo coś sobie przypomniałem xd...
mówię o całej platformie .NET, chodź nie wiem czy są jeszcze tacy co piszą w VB (a jak są to się pewnie nie przyznają do teg, bo wstyd ; ) ) .
Co do języka C#: A co jeśli chce programować aplikacje przenośne? I czemu implikujesz, że aplikacje internetowe są pisane tylko pod C#?
Naucz się programować, popisz trochę, zrozum to, a wtedy pogadamy ; )
ogolnie jesli jestes zielony to nie polecam uczyc sie programowania na podstawie c++ szybko sie zniechecisz i tyle z tego bedzie
ja zaczynałem od c++ gdzieś w 3ciej gim, potem szukałem po różnych, wróciłem ostatecznie jednak do C++ . Dyskusja od czego zacząć to zawsze był problem : z jednej strony C - dzięki niemu idzie dobrze zrozumieć programowanie, potem C++ i jest gites, ale z drugiej C ma parę wad (?), choćby słynne wycieki pamięci, i w ogóle nie wiem czy jest sens zawracać sobie głowę - niemniej dobry programista C powinien chociaż znać. Dalej C++ - ma składnie podobną do C i odbiektowość , ale z kolei jest dosyć trudnym językiem - nauczenie go to niezła satysfakcja (i wiedza), ale programy pisze się np. w porównaniu do Javy czy Pythona wolniej. Java jest łatwa, szybka, przenośna, ale dla mnie to już raczej samo narzędzie niż 'język programowania' - nie zrozumcie mnie źle, lubię jave, nawet bardzo, ale to już nie to samo co c++. Na koniec Python i Ruby - składnia dla mnie beznadziejna ; ) , ale możliwości przeogromne, polecam po zapoznaniu się z jakimś językiem obiektowym.

W mojej opinii c++ to najlepsze wyjście, tylko wystarczy się przyłożyć.



I BROŃ BOŻE NIE RUSZAJ PHP I VISUAL BASICA !!!!!!!!
soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

Język programowania

Post autor: soku11 »

@up:
1. Umiem programować, projektuję i piszę aplikacje już z 6 lat...
2. Napisz może co źle napisałem, skoro mówisz, że nic nie wiem.
3. A co mają wycieki pamięci do języka C? Każdy język bez GC ma wycieki pamięci. C++ również. Także nie wiem jaka to wada.
4. C daje dużo krótszy kod asm. Nie ma jakichś udziwnień typu vtable, itd...
5. Czemu kod w C++ pisze się wolniej?
6. Java to jak najbardziej język programowania, nie żadne narzędzie
7. Python i Ruby, to języki interpretowane, nie kompilowane. Także działają na trochę innej zasadzie...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kadiii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 20 gru 2005, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 130 razy

Język programowania

Post autor: kadiii »

A ja proponuję urwać ten wątek dyskusji i nie licytować się kto wie trochę, kto więcej,a kto juz prawie wszystko. To naprawdę nie ma żadnego celu!

A korzystajac z okazji życzę wszystkim wesołych i spokojnych świąt oraz wystrzałowego sylwestra, jak i całego 2010 roku.
Laurearel

Język programowania

Post autor: Laurearel »

A ja proponuję urwać ten wątek dyskusji i nie licytować się kto wie trochę, kto więcej,a kto juz prawie wszystko. To naprawdę nie ma żadnego celu!
@up : Po krótce : C nie ma GC, jak słusznie zauważyłeś, tyle że osoba która nie ma pojęcia o podstawach programowania tym bardziej nie będzie miała pojęcia o tym. Lepiej jak wybierze język dobrze uczący i zaraz przydatny (w moim zamyśle c++ ). W C++ pisze się wolniej od np. Javy, takie przynajmniej ma odczucia ja, i nie tylko ja. Dlaczego potraktowałem javę jak narzędzie, pomimo że bardzo lubię ten hmm język, otóż tam masz wszystko na tacy, nauczysz się przyjemnej składni i biblioteki i piszesz co Ci się podoba, i gra. Niesamowita rzecz przy większych projektach, kładziesz nacisk na projektowanie przede wszystkim. Tylko z drugiej strony, jakie są chyba największe problemy studentów informatyki z programowaniem ? Ja myślę że są to wskaźniki i rekurencja.To pierwsze w Javie nie istnieje, a rekurencje można zastąpi iteracją i po sprawie. Fajnie że w Javie nie ma wskaźników, ale rozumienie tego pojęcia poszerza spojrzenie na programowanie. Tak samo asembler - wiedza z asma raczej się nie przyda, ale ktoś kto mówi na siebie "programista" powinien wiedzieć "jak to wszystko działa".

Nie rozwijając tematu, bo dyskusja z tego mogłaby być długa. Ja widzę sprawę tak : nauczyć się dwóch języków porządnie - pierwszy C lub C++ , i drugi - np. Java, Python, Ruby, czy ten przeklęty C#. Do tego co ambitniejsi - Asembler. Każdy kolejny język do nauczenia to tylko składnia.

a ja po sesji wreszcie wezmę się za pythona może ^^

Powodzenia w nauce ! ; )
ODPOWIEDZ