Stos w C++

pat_mat_6
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 cze 2006, o 17:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koziegłówki

Stos w C++

Post autor: pat_mat_6 »

Witam, jestem jeszcze młody (13lat) i interesuję się matematyką i informatyką i mam taki mały problem:
chcę napisać w C++ dosowy kalkulator, już dużo zrobiłem i utknąłem bo chce zrobić taką funkcją która oblicza dowolne wyrażenie arytmetyczne i chcę użyć do tego ONP (Odwrotnej Notacji Polskiej) tylko, że do ONP potrzebne są stosy i mam pytanie jak zrobić stos w C++??

PS tylko nie podawajcie mi jakichś zaawansowanych bibliotek w których są gotowe funkcje spełniające stosy, bo ja chcę czystym C++ ze standardową biblioteką zrobić stos

PS2 jeśli można to prosiłbym też o jakieś materiały na temat ONP

Z góry dziękuję za odpowiedzi
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Stos w C++

Post autor: marshal »

stos:


rpn:

http://4programmers.net/Algorytmy/Odwro ... cja_polska

polecam rowniez swietna strone: http://www.google.pl
Awatar użytkownika
ADAM1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 18:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BBa
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Stos w C++

Post autor: ADAM1234 »

pat_mat_6 pisze:chcę napisać w C++ dosowy kalkulator,
i pewnie na 1000% chodzi ci o aplikację konsolową - należy to odróżniać!!!
dziadu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2005, o 11:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bochnia

Stos w C++

Post autor: dziadu »

Dobra, mozge coś podpowiedzieć... (nie che mi się szukać linków ale naprowadze).

Poszukaj sobie elektronicznej wersji książki Thinking in C++, tom 2 (na stroni Heliona powinna być). Książka jest po angielsku więc to może być jakaś przeszkoda, ale jest tam klasa realizująca stros przy wykorzystaniu najczystszego C++, włącznie z szablonami, klasami, i chyba wyjątkami. Sama esencja. A tak przy okazji to polecam kupić obydwa tomy tej książki, koszt to ok 140zł ale warto je wydać. Wersja papierowa oczywiście po polsku.
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Stos w C++

Post autor: Undre »

ADAM1234 pisze:
pat_mat_6 pisze:chcę napisać w C++ dosowy kalkulator,
i pewnie na 1000% chodzi ci o aplikację konsolową - należy to odróżniać!!!
A skąd wiesz co poeta miał na myśli ? Zbyt szybkie osądy nie prowadzą za często do poprawnych konkluzji.



Co do stosu w C++ to zakładam na wstępie, iż masz na myśli obiektowe ujęcie tematu. Przede wszystkim musisz wiedzieć co to klasa ( tego nie będę wyjaśniać, google ). Stos generalnie najprościej zaimplementować jako listę. O samych listach w sieci jest także bardzo dużo informacji ( po raz kolejny google ). Metody dla klasy stosu muszą oczywiście pozwolić jedynie na operacje związane z ostatnim elementem. Cała więc zabawa polega na tym, aby istniały metody pozwalające jedynie na operacje na końcu listy. Jako wstęp do tematu chyba starczy. Przede wszystkim poczytaj o tych dwóch zagadnieniach. Jak będą pytania, pisz. pzdr
Awatar użytkownika
ADAM1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 18:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BBa
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Stos w C++

Post autor: ADAM1234 »

bo tylko kamikadze w wieku 13lat programował by pod dosa. I mam pojęcie jak wielu młodych czarne okienko utożsamia z DOS'em
ODPOWIEDZ