Załadowanie grafiki np gif

macieja92

Załadowanie grafiki np gif

Post autor: macieja92 »

Witam robimy z kolegą takie projekt na ocenę, i mamy problem ponieważ będzie to Telewizor z przyciskiem włącz / wyłącz, z kanałem 1 i kanałem 2

I otóż, mamy włącznik i wyłącznik i teraz taki problem, przy buttonie, button po wciśnięciu musi wyświetlać gif który będzie podpisany np 1.gif bo będą dwa kanały i później już dojde jak zrobić 2 też.

Wiedzą państwo jak można napisać kod aby przy wciśnięciu buttonu wyświetlał się gif w danym miejscu??
Jak tak to prosiłbym o jakiś kod, albo pomoc.
Piszemy w Visual 2008 C++
adampy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2 lis 2009, o 17:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Milanówek
Pomógł: 1 raz

Załadowanie grafiki np gif

Post autor: adampy »

Jakiej biblioteki graficznej używacie? jak BGI, to cienko, sam latam na Allegro, które ma i BMP, nie gif, ale chyba na jedno wychodzi... a jeszcze ma dźwięki, więc możecie dać jakiś odgłos włączenia, czy coś...

No cóż... jeśli o BGI chodzi, to nie polecam. A jak już uparłeś się, to musisz piksel po pikselu wczytać, i wyświetlić...

Pozdro!
macieja92

Załadowanie grafiki np gif

Post autor: macieja92 »

ale to jest proste... chodzi o to ze jak robie nowy projekt w visual c++ daje new project >> windows form aplication, otworzy mi sie, wtedy sobie przerzucam jakis przycisk, i chce miec kod ktory po kliknieciu jego bedzie pokazywal gif, slyszalem cos o kontenerach graficznych ale nie wiem co jest 5
adampy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2 lis 2009, o 17:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Milanówek
Pomógł: 1 raz

Załadowanie grafiki np gif

Post autor: adampy »

Heh, używasz windows.h, nie? Jak masz ochotę na okienka zdarzeniowe, skocz na delphi(TP po tuningu :P)... możesz spróbować po prostu narysować, albo czekaj...
mam ja DEV'a, i tam jest taki przykład:


Plik: main.cpp:
Ukryta treść:    
oraz plik images.rc:

Kod: Zaznacz cały

BALLBMP BITMAP "ball.bmp"
MASKBMP BITMAP "ballmask.bmp"
orócz tego są jeszcze grafiki, jedna to kulka niebieska, druga czarna.
(wydaje mi się, że czarny (RGB(0,0,0))to przezroczysty w windows.h...)

Pokombinuj, bo ja nigdy nie miałem serca tego przeanalizować :D
Sory za niekonkretną odpowiedź, ale to nie mój ulubiony temat...

Pozdro, mam nadzieję, że pomogłem :D
ODPOWIEDZ