Jak stworzyć własne forum?

Zielony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 11 wrz 2004, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Jak stworzyć własne forum?

Post autor: Zielony »

Takie właśnie jest moje pytanie...

Jak stworzyć własne forum? co trzeba posiadać, oprócz konta z obsługą php i mySQL no i oczywiście skryptu forum (swoją drogą najlepsze, to IPB i phpBB, no nie?)

Czy mógłby mi ktoś krok po kroku od samego ściągnięcia po otworzenie forum i zredagowanie go wyjaśnić jak to się robi wszystko?
Nithhogg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 28 sie 2004, o 12:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nithafjoll

Jak stworzyć własne forum?

Post autor: Nithhogg »

Na masz filmiki z dokładnym opisem i pokazem jak to się robi...
Zielony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 11 wrz 2004, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Jak stworzyć własne forum?

Post autor: Zielony »

THX zaraz spoziernę, ale resztę ludzisk również proszę o jakieś rady, których nigdzie nie znajdę np.
Mystic321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2009, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Jak stworzyć własne forum?

Post autor: Mystic321 »

Osobiście polecam ponieważ posiada bardzo dużą liczbę szablonów, domen jak i super szybko działają ich serwery !
Awatar użytkownika
bonaventure
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kosmowskoje
Podziękował: 2 razy

Jak stworzyć własne forum?

Post autor: bonaventure »

Ja oczywiście polecilbym darmowy silnik forumowy myBB.
Ten silnik można znaleźć na większościach różnych forów tematycznych zaraz po płatnym vBulletin.
Charakteryzuje sie latwą funkcjonalnością i obszerną możliwością modyfikowania elementów.
A jeśli chodzi o szablony to z tym żadnego problemu nawet nie ma - w wyszukiwarce znajdziesz nawet tysiące wyników do szablonów i to nie byle jakich chociaż są wyjątki za które trzeba by bylo zaplacić.
Czy mógłby mi ktoś krok po kroku od samego ściągnięcia po otworzenie forum i zredagowanie go wyjaśnić jak to się robi wszystko?
1.Ściągasz silnik forumowy z oficjalnej strony myBB -
2.Następnie wgrywasz go przez jakiś program umozliwiajacy przesylanie FTP (Total Commander)
3.Instalujesz silnik na swojej stronie (to wygląda jak proces rekrutacji)
4.Gotowe, twoje forum już jest - teraz możesz się pobawić przeróżnymi modyfikacjami od dodania shoutboxa, zmiane szablonu, dodania LaTeX i wiele, wiele różnych kosmetyków.

Sam prowadziłem jedno pewne forum tematyczne przez jakieś pol roku i bardzo dobrze działało przez ten czas. / Wraz dużą liczbą użytkowników należy się zaopatrzyć w jakiś dobry hosting.
abc666

Jak stworzyć własne forum?

Post autor: abc666 »

dodania LaTeX i wiele, wiele różnych kosmetyków.
To taka tylko kosmetyka
peter13135
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2009, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy

Jak stworzyć własne forum?

Post autor: peter13135 »

Ja polecam napisanie swojego
- to mój skrypt (nieco starsza wersja)

myślę że mybb i phpbb3 to dobre skrypty z tych darmowych. Nie polecam czegośtakiego jak (już nie istnieje), fora.pl i inne gdzie po prostu się zakłada konto i jest bo nie dostajemy ani dostępu do bazy danych, ani do ftp. Nic nie można edytować w kodzie, nie można przenieść forum gdzieś indziej. Można robić tylko to na co panel admina pozwoli.
ODPOWIEDZ