Egzamin maturalny z informatyki

Matura z informatyki

Tak
3
50%
Nie
3
50%
 
Liczba głosów: 6

kazik1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 19 paź 2009, o 16:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 18 razy

Egzamin maturalny z informatyki

Post autor: kazik1993 »

Co sądzicie o zdawaniu rozszerzonej matury z informatyki? Jakie elementy są poruszane na takim egzaminie?
Ogólnie to bardzo mi odpowiada ten przedmiot ale od wielu ludzi słyszałem, że matura z tego przedmiotu bywa "złośliwa", a ja nie chce się na tym wyłożyć.
neoszw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 7 paź 2009, o 10:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Egzamin maturalny z informatyki

Post autor: neoszw »

Zależy czy to lubisz. Ja jako uczeń profilu technik informatyk z pewnością nie będę miał żadnych problemów. Gorzej z liceami.

MAtura z informatyki to na pewno pakiet Office oraz znajomość obsługi Windows.

Tutaj masz przykładowe arkusze egzaminacyjne:

Kod: Zaznacz cały

http://www.wsipnet.pl/kluby/informatyka.html?kto=68&id=1613&k1=&pk=278
.
Awatar użytkownika
kadiii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 20 gru 2005, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 130 razy

Egzamin maturalny z informatyki

Post autor: kadiii »

Z ciekawości przeglądnąłem aktualne wymagania maturalne z Informatyki(dostępne na - warto przeczytać skoro sie jest zainteresowanym) i z tego co widac to na egzaminie jest trochę algorytmiki, wiedzy z pogranicza matematyki i informatyki, troche programowania, z programów użytkowych to raczej bazodanowe niż jakieś edytory tekstowe i jakieś pojedyńcze elementy z innych zakresów. Wydaje sie, że nie jest to jedna z łatwiejszych matur, zresztą świadczą o tym również statystyki. Oczywiście nie to żebym zniechęcał bo jeśli sie czujesz na siłach to czemu by nie napisać. Stawianie tej matury jako przedmiotu obowiązkowego może byc jednak dla niektórych troche ryzykowne
exother
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 15:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 9 razy

Egzamin maturalny z informatyki

Post autor: exother »

Zadawaj Maturka rozszerzona z informatyki jest stosunkowo prosta (biorąc pod uwagę arkusze z poprzednich lat). Choć chodzę do III gim. z niewielkim wysiłkiem udało mi się rozwiązać większość zadań maturalnych. Na konkursie informatycznym (tia, kuratoryjnym) niekiedy bywają na tym samym poziomie. Nie wspominając już o OIG czy tym bardziej OI.

A jakie elementy są poruszane? Jakieś oplute algorytmy, zamiana liczb na różne systemy i jakieś tam podstawowe rzeczy - to na część I, na II no to już praktycznie sama algorytmika i programowanie.

Nie zdać etapu podstawowego to wstyd dla interesujących się ogólnie pojętą informatyką. A jak jesteś na profilu nastawionym na informatykę, to niepróbowanie nawet zdania rozszerzonego - głupota.
abc666

Egzamin maturalny z informatyki

Post autor: abc666 »

Matura z informatyki nie sprawdza umiejętności algorytmicznych tylko klepanie kodu. Chodzi mi tu o część drugą. Problemów nie ma żadnych, jest tylko kwestia tego wklepania. No i mogę powiedzieć, że jest całkiem inaczej niż na spokojnie siedząc sobie w domku. Jeśli się popełni gdzieś literówkę typu 1 zamiast i czy coś podobnego to się po prostu nie zdąży, chociaż doskonale wie się co trzeba pisać już od początku. Z tego co wiem większość (nie wszyscy) "egzaminatorzy" sprawdzają wyniki, które mają na kartce i tyle, jeśli jest źle to masz 0 punktów i tyle. Nie ważne, że błędem jest np. to że napisałeś > zamiast >=. Na matematyce za takie coś stracisz jeden, dwa punkty, a na informatyce zapewne koło 15, a to bardzo dużo. Tak samo jest np. z bazami danych. "Egzaminatorzy" mają wydruk tabelek i jak się coś nie zgadza to 0 i tyle. Nie ważne, że np. wszystkie zapytania korzystają z danych z pierwszego zapytania i chociaż są poprawne wypluwają złe dane, będzie zero.
Jeśli chcesz zdawać jako dodatkowe to zdawaj, ale sprawdź kiedy jest termin egzaminu i pomyśl czy to na prawdę jest ci potrzebne do szczęścia bo może się okazać, że koledzy już od tygodnia mają wakacje, a ty się niepotrzebnie denerwujesz.
ODPOWIEDZ