Tworzenie sygnałów testowych

RyszardR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 paź 2009, o 13:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: bom

Tworzenie sygnałów testowych

Post autor: RyszardR »

Witam
Do napisania mam program, który graficznie zilustruje wynik sumy trzech sinusoid o częstotliwościach f1, f2, f3 i amplitudach A1, A2, A3 (wartości wczytywane z klawiatury).
Prosiłbym o wytłumaczenie jak powinien wyglądać wzór w w/w zadaniu.
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Tworzenie sygnałów testowych

Post autor: Undre »

IMHO opis samego problemu zbyt obskórny. Na przykład - jaki to ma być język programowania ? To z kolei narzuci dalej formę wyświetlenia wyników - mowa bowiem o trybie graficznym.
Tak od ręki to mogę jedynie napisać, że najpewniej dla trzech zadanych sinusoid o danych współczynnikach ( np y = a sin(bx) + c ) ustalając wpierw jakąś podziałkę wyświetlałbym punkty będące sumą 3 funkcji dla danego argumentu.
Na dobrą sprawę to można nawet zrobić w excelu, stąd narzędzie jest tutaj najważniejsze.
RyszardR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 paź 2009, o 13:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: bom

Tworzenie sygnałów testowych

Post autor: RyszardR »

Undre pisze:IMHO opis samego problemu zbyt obskórny. Na przykład - jaki to ma być język programowania ?
Zadania mam wykonać w postaci skryptów w środowisku OCTAVE/MATLAB.

-- 14 paź 2009, o 23:36 --

Z góry przepraszam za post pod postem.
Patrząc na ten temat wygląda to tak jakbym oczekiwał gotowego programu/skryptu. Z językiem programowania i wyświetleniem wyników jakoś sobie poradzę, w końcu to nie forum programistyczne :)

Zaczynając od początku: wprowadzam z klawiatury 6 konkretnych liczb - częstotliwości f1, f2, f3 i amplitudy A1, A2, A3.
Do jakiego wzoru podstawić mam te dane. Czy mogę od razu "zsumować" wszystkie dane i wygenerować końcową sinusoidę, czy raczej wpierw "narysować" 3 sinusoidy a dopiero potem dodać je do siebie.
Chodzi mi o 'wzór', a nie o gotowy program.

Z góry dziękuję
MuDi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2009, o 20:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mściwojów

Tworzenie sygnałów testowych

Post autor: MuDi »

Witam, mielibyście może kod pod oktave do tego zadania?? ja się męczę z tym i nawet wykresu mi nie chce narysować
ODPOWIEDZ