easter eggs

Awatar użytkownika
e-km
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: 8 lut 2006, o 11:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 49 razy
Pomógł: 4 razy

easter eggs

Post autor: e-km »

Czy spotkalisci esie z czyms takim jak Easter Eggs? Jak to przetlumaczyc na polski (bo mi "jajka wielkanocne" "pisanki" jakos nie pasują ;) ). No i czy znacie jakies sposoby odkrycia roznych 'easterów' w windowsie xp?

pozdro ;)
Awatar użytkownika
Amon-Ra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 882
Rejestracja: 16 lis 2005, o 16:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tczew
Pomógł: 175 razy

easter eggs

Post autor: Amon-Ra »

W Windows XP podobno znacznie mniej jest ee, niż w innych produktach, niemniej jakieś na pewno odnajdziesz. W Google pod hasłem xp easter eggs sprawdzałeś?
Awatar użytkownika
e-km
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: 8 lut 2006, o 11:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 49 razy
Pomógł: 4 razy

easter eggs

Post autor: e-km »

Amon-Ra, zaraz sprawdze, tylko wolalabym po polsku, bo nie znam sie na slowkach informatycznych po angielsku. Stad moje pytanie w pierwszym poscie jak to mozna przetlumaczyc
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

easter eggs

Post autor: Dave »

wydaje mi sie ze to nie ma polskiego odpowiednika, to sa zarty zostawiane w produktach przez programistow ale wszyscy mowia na to easter eggs
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

easter eggs

Post autor: marshal »

skoro juz o ee:
https://matematyka.pl/index.php?=PHPE956 ... AA001ACF42
taki lokalny
szkoda ze na matma.pl nie dziala piesek... najfajniejszy chyba
o:
... AA001ACF42
Awatar użytkownika
pOwer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 18:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bochnia
Podziękował: 2 razy

easter eggs

Post autor: pOwer »

Z Easter eggs najłatwiej spotkać się w grach. Największą ich liczbę odkryłem w Duku 3D, Q3, MaxPayne. W windowsie 98SE równiez EE nie brakowało. W grach przede-wszystkim chodziło o znajdowanie ukrytych miejsc, skrytek, tudzież śmiesznych napisów.Było ich szalenie wiele. Kto z Was nie pamiętałby ukrytego "krowiego" poziomu w Diablo II???

Kiedyś do CDA dodali taką małą książeczkę o EE - szukasz czegoś raczej o grach czy w systemie operacyjnym? Jak o systemach to polecam szukać raczej system+ciekawostki. Czasami zastępuje się zwrot EE - np. Żarty w grach, ciekawostki, ukryte poziomy itp. Tłumaczenie to poprostu "wielkanocne jaja" - ale odbiór jest zupełnie inny

Pozdrawiam
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

easter eggs

Post autor: marshal »

pOwer pisze: Kto z Was nie pamiętałby ukrytego "krowiego" poziomu w Diablo II???


Pozdrawiam
cowlevel to juz ciezko nazwac easterem - bardziej planowy poziom do trzaskania exp na battle necie
ODPOWIEDZ