W sprawie keyloggerów

Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

W sprawie keyloggerów

Post autor: smigol »

No właśnie, jak usunąć keyloggera, jak się w ogóle przekonać, że go mam, bo jestem w 80% tylko pewien.
Jak później się zabezpieczyć przed nimi?


Sprzedając: Tak, szukałem na googlach, ale tam za mądrze piszą, a ja nie ukrywam, że w sprawach takich jak antywirusy, firewalle etc. to jestem zielony ;] ogólnie jeśli chodzi o informatykę 'praktyczna' jestem zielony :D
Awatar użytkownika
mcbob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 15 gru 2008, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poland
Pomógł: 69 razy

W sprawie keyloggerów

Post autor: mcbob »

Może porządny skan antywirusem by nie zaszkodził, a jeśli to nie pomoże to spróbuj czegoś takiego jak "Advanced Anti Keylogger" albo innych tego typu programów.
Awatar użytkownika
Zordon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4977
Rejestracja: 12 lut 2008, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 910 razy

W sprawie keyloggerów

Post autor: Zordon »

Keylogger to pewien rodzaj wirusa, czy trojana, jakkolwiek chcemy to nazywać. Więc tak jak zostało wspomniane powyżej, najlepiej przeskanuj dysk antywirusem (koniecznie z aktualną bazą wirusów) i może się coś wyjaśni.
spajder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 7 lis 2005, o 23:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 133 razy

W sprawie keyloggerów

Post autor: spajder »

Dla zasady nie prowadziłbym skanowania z dysku. Są skanery online, ewentualnie uruchomić komputer pod jakimś live-cd i wtedy skanować.
Awatar użytkownika
argv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 569
Rejestracja: 27 maja 2009, o 01:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 51 razy
Pomógł: 66 razy

W sprawie keyloggerów

Post autor: argv »

Ja dodam od siebie, ze jakis czas temu ktos wysylal spam z mojego konta gmail w pomocy technicznej zasugerowali wlasnie keyloggera. Kompa przeskanowalem kasperskym online ale nic nie znalazlem
Uprzedzili mnie tylko ze pierwsze link z googla do programow do wykrywania i testowania obecnoscu keyloggerow sa cale zawirusowane (2 albo 3ci link ma chyba ok 11 wirusow wiec bylbym ostrozny z szukaniem pomocy w google bez uprzedniego sprawdzenia strony, bo mozna sie nabawic jeszcze wiekszych problemow
mtmtyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2009, o 18:40
Płeć: Mężczyzna

W sprawie keyloggerów

Post autor: mtmtyk »

Ja osobiście zastanowiłbym się, skąd takie coś zagościło na moim dysku? Używasz Internet Explorera( nie ma to jak lisek:) )? Czy ktoś prócz Ciebie ma dostęp do komputera? Radziłbym pogadać z jakimś znajomym informatykiem:)
ODPOWIEDZ