Bash - tworzenie pliku wsadowego, interpretacja d tekstowych

Awatar użytkownika
Vigl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 28 wrz 2007, o 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Podziękował: 13 razy
Pomógł: 67 razy

Bash - tworzenie pliku wsadowego, interpretacja d tekstowych

Post autor: Vigl »

Mam za zadanie stworzyć pełnowartościowy program wsadowy w bashu, który najpierw pobiera dane z pliku tekstowego (nieważne już co tam w nim było na początku), następnie uruchamia program w Javie, który napisałem ostatnio, za pomocą którego tworzy się 8 "odsyfionych" plików tekstowych wyglądających w ogólności tak:
czas w timestampie; wartość (w double, ale to już w bashu nieistotne pewnie) - i takie dwie kolumny (w różnych plikach różna ilość wierszy). Teraz moim zadaniem jest wyłuskać z tych wartości (oczywiście w każdym pliku) maksimum, minimum, średnią arytmetyczną (geometryczna też byłaby mile widziana), obliczyć średni czas pomiędzy wystąpieniami kolejnych wartości i stworzyć wykresy przedstawiające czas i wartość od numera cyklu (czyli nr. wystąpienia kolejnej wartości - czyli po prostu w funkcji numeru wiersza). To wszytko ma się ładnie odpalać z pliku wsadowego.

O ile z gnuplotem sobie w miarę radzę (choć nie wiem czy wystarczająco), nie wiem jak się za to w bashu zabrać. Byłbym wdzięczny choćby za rady, jakich funkcji użyć w poszczególnych krokach - w reszcie man pomoże. Poza tym jestem łysy z plików wsadowych - jakieś rady? W ogóle da się to wszystko zrobić w bashu?
ODPOWIEDZ