Projekt z exela

tolek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 3 lut 2009, o 16:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 15 razy

Projekt z exela

Post autor: tolek »

Witam!
Mam pytanie odnośnie exela. Potrzebuję pomocy przy projekcie z exela. Otóż mam zrobić arkusz, który będzie przedstawiał własności funkcji \(\displaystyle{ f(x)= \frac{1}{ax ^{2}+bx+c}}\).
- Zrobiłem pokrętła żeby zmieniać parametry tylko nie wiem jak mam zrobić żeby pokrętła mogły zmieniać parametry na ujemne bo wartość minimalna w formacie formantu jest 0.
- Nie wiem jak zrobić asymptoty przy wykresie bo mi przy funkcji np. \(\displaystyle{ f(x)=\frac{1}{bx}}\) wychodzi, owszem, hiperbola ale jej ramiona mi się łączą.
- Nie wiem jaką funkcję zastosować żeby automatycznie wyświetlały mi się: Zbiór wartości, przedziały monotoniczności, przedziały w których funkcja przyjmuje wartości dodatnie i ujemne. Dziedzinę już zrobiłem

Jakby ktoś miał chwilę czasu to byłbym wdzięczny. Do tych pokręteł ponoć makro jest konieczne ale nie wiem jak się to robi.

Z góry dzięki!-- 19 cze 2009, o 16:26 --Jeśli chodzi o te asymptoty to wiem że trzeba wyrzucić z zakresu danych wykresu wartości funkcji w punktach w których jest asymptota. Ale przecież te punkty się zmieniają wraz z parametrami. Mam wpisać jakąś funkcję, żeby mi nie rysował wykresu w miejscach zerowych mianownika??
ODPOWIEDZ