Studia zwiazane z informatyka?

Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: Dave »

Troche mnie zmartwilo to ze nie ma cwiczen z matmy z drugiej strony kusza mnie najlepsi wykladowcy fizyki. Wlasnie slyszalem ze EKA ktory naprawde uczy jak to wszystko dziala, dobrze jest liznac troche elektroniki ten wydzial by mi chyba najbardziej pasowal. A Jak sprzet, laboratoria i ogolne wyposarzenie?
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: aikon »

No wiesz, na pierwszym i drugim roku nie ma zbyt wielu zajęć w tych nowszych laboratoriach. Miernictwo, półprzewodniki i teoria obwodów odbywają sie raczej w starych pracowniach, a czasami sprzęt ma napisy po rosyjsku. Prawdziwa zabawa zaczyna sie na specjalizacjach, a tam już są ponoć porządniejsze laboratoria
Raz kierownik katedry Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej wziął nas na wycieczke po budynku Katedry, to naprawde mają tam świetne laboratoria. Niestety, dla większości studentów dostepne są tylko te słabsze, a cała reszta tylko dla ludzi którzy wybiorą specjalizacje prowadzoną przez tą katedrę (w tym przypadku specjalnosć Aparatura Elektroniczna, na kierunku EiT).

Brakiem ćwiczeń z matmy sie nie martw. To bardzo zachęca i mobilizuje do samodzielnej pracy w domu. Wykład na naszym wydziale wygląda troche inaczej niż na innych wydziałach, wykładowcy zdają sobie sprawe z tego że nie mamy ćwiczeń i starają sie dokładniej tłumacyzć niektóre zagadnienia i rozwiązują dużo zadań na tablicy, więc naprawde można wszystko zrozumieć. Niektórzy nawet robią kartkówki... A kolokwia są niestety trudniejsze w porównaniu z innymi wydziałami (ale to też nie jest taka ogólna reguła - dużo zalezy od konkretnego prowadzącego).
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: Dave »

A czy masz jakies porownanie powiedzmy z agh? jakis znajomych itp itd? Bo tam istnieje podobny wydzial i chcialbym jesli to mozliwe poznac opinie na temat tamtejszej informatyki na wydziale elektronicznym
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: aikon »

Nie, żadnego porównania nie mam, ale tamten wydział na AGH też jest równie dobry i bardzo ceniony..
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: Dave »

Ok dziekuje jak bede cos chcial ejszcze wiedziec to napisze na gg, a moze ktos ma jakies informacje wlasnie o infie na AGh albo UJ?
rahl

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: rahl »

jeszcze w sprawie tych trzech kierunkow na PWr:
jak wyglada perspektywa pracy po kazdym z nich? glownie chodzi mi o wppt, bo wydaje mi sie, ze skoro to taki teoretyczny wydzial i duzo na tym kierunku jest matmy, to moze byc potem ciezko ze znalezieniem dobrej pracy, ale z drugiej strony w zeszlym roku infa na wppt miala chyba najwyzszy prog, wiec raczej ludzie by sie na to tak nie pchali, jakby ciezko bylo potem z praca. takze wlasnie ciekawi mnie czy trudno znalesc w ogole prace, czy trudno znalesc dobrze platna prace i czy znacznie lepiej szuka sie jej np na zachodzie.
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: Xfly »

tak naprawde to tylko od Ciebie bedzie zalezalo czy w przyszlosci znajdziesz dobrze platna prace. Oczywiscie studia na dobrym wydzaile daja pewne narzedzia, wieksze mozliwosci itp. ale to tylko od Twojego zangazowania bedzie zalezala przyszlosc.Napewno zwiekszysz szanse jesli na studaich bedziesz juz pracowal i sie naprawde uczyl a nie tylko zaliczal i zapominal.

Zycze powodzenia
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: aikon »

Wiesz, wróżkami to my nie jesteśmy i trudno nam przewidzieć sytuację na rynku pracy za 5-6 lat. Jak na razie to z zatrudnieniem w tej branży większego problemu nie ma, pod warunkiem że jesteś dobry w swoim fachu i naprawde coś potrafisz. Tak sie składa że mój brat jest informatykiem ale po słabszej uczelni i ciężko mu znaleźć dobrze płatną pracę w zawodzie.
Ale dyplom ukończenia WPPT to jest jednak świadectwo że cos się potrafi Byle łosie tego wydziału nie kończą.

No i sprawa którą poruszył przedmówca - praktyki w czasie studiów. Bardzo ważna sprawa... Nie wiem jak na innych wydziałach, ale u mnie na Elektronice jest cholernie dużo różnych ogłoszeń i ofert pracy dla studentów 3,4,5 roku. Warto sie na takie cos załapać, będzie co w CV wpisać...
rahl

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: rahl »

a teraz pytanie w sprawie nauczania:
na PWr na informatyce wszystko sie robi od podstaw? mozliwe jest, ze nie znajac sie dobrze na programowaniu nie bedzie sie miec wiekszych problemow z wyrobieniem sie z materialem?
Awatar użytkownika
Shvia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 6 lip 2006, o 18:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: PWr & UWr
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 2 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: Shvia »

rahl - idea studiów jest taka, że przychodzisz tutaj, żeby się dopiero czegoś nauczyć. W praktyce jest, rzecz jasna, tak, że Ci, którzy coś-tam już umieją, mają łatwiej. Ale nie powinieneś się martwić. Coś-tam przecież umiesz, prawda ?
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: aikon »

Ja byłem w zasadzie zielony, no troche w wakacje posiedziałem nad C, kupiłem sobie Symfonię Grębosza i przerobiłem pierwszy tom. Dużo mi to pomogło, bo pierwsze kilka laborek miałem z głowy. Podstawowych podstaw wypadałoby się nauczyć.. opanować chociażby pętle, tablice, funkcje... To sie naprawdę przydaje Ale nawet jak nic nie umiesz to nic się nie stanie, tam lecą od zera (pierwszy program to jest hello world ).
rahl

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: rahl »

no wlasnie tak sobie myslalem zeby przez te 2 miesiace cos poroboic, moze polecilibyscie jakas ksiazke, albo za podstawy ktorych dzialow powinienem sie zabrac? z gory wielkie dzieki
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: aikon »

No tak jak powiedziałem, ja na początek kupiłem "Symfonię C++" Jerzego Grębosza. To są 3 tomy (albo wersja jednotomowa grubości 6 cm, łącząca wydanie 3 tomowe w jedną książkę).

Pierwszy tom wystarczy Ci na pierwszy semestr.

Polecam też zajrzeć na strony prowadzących i poprzeglądać zamieszczone tam programy.
Strona zakładu który prowadzi Języki Programowania na 1 semestrze INF:


Tam masz podane strony pracowników Zakładu. Widze że na stronie Janiczka są jeszcze zadania na pierwszy semestr...

(miałem z tym gosciem na 1 semestrze)

Polecam też stronke Piaseckiego, masz tam troche przykładowych poleceń:
http://sprocket.ict.pwr.wroc.pl/~piasecki/dydaktyka/
a 1 semestr dokładniej tu:
http://sprocket.ict.pwr.wroc.pl/~piasec ... orium.html

W zasadzie na pierwszym semestrze na Językach Programowania wszyscy robią to samo, bo kierownik zakładu daje jakieś tam ogólne wytyczne dla wszystkich prowadzących (potem każdy troszke sobie coś udziwnia, ale i tak chodzi o to samo ). Chyba że trafisz na tych palantów z Instytutu Teleinformatyki i Akustyki to będziesz miał zajęcia gdzies na dziewiątym piętrze budynku i to jeszcze na Linuxie, z bardzo niekompetentnymi ludźmi Ale nie wiem czy też ich przydzielają dla kierunku Informatyka... wiem że na EiT na pewno są.
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: Dave »

A ktory wydzial na PWr uchodzi za najlepszy na kierunek informatyka? Wiadomo, ze kazdy jest inny i kazdy wybiera to co go bardziej interesuje, jednak z ktoregonajchetniej biora do pracy, ktory uchodzi mozna powiedziec za najbardziej "prestizowy" jesli mozna tu takiego slowa uzyc Ktory jest najbardziej oblegany i co za tym idzie najtrudniej sie dostac?
Awatar użytkownika
Shvia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 6 lip 2006, o 18:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: PWr & UWr
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 2 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: Shvia »

Dave, przejrzyj Forum, gdzieś ten temat był poruszany..

Trudno określic, który jest najlepszy. Każdy jest inny. Jeden zblizony bardziej do warstwy sprzętowej (na W4), drugi na programowanie (IZ), a trzeci zaś jest dosć trudny, bo ma specyficzną matematykę, bardziej analityczną.
ODPOWIEDZ