Funkcja w Excelu - napis złożony z jedynek

Awatar użytkownika
NataliaSt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 14 sty 2009, o 15:03
Płeć: Kobieta
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 1 raz

Funkcja w Excelu - napis złożony z jedynek

Post autor: NataliaSt »

Witam:) mam problem poniewaz znam jedynie podstawowe funkcje exela nie wiem jak zrobic taka funkcje ktora dawałaby takie wyniki: wpisuje 3 i w nastepnej komórce wyskakuje mi 111
wpisuje 5 i wyskakuje mi 11111. Chodzi o to ze ja wpisuje do komorki ilość jedynek jaka chce zobacyzc a w nastepnej komorce wypisuje mi te jedynki. Da sie to zrobić w exelu?? bardzo bardzo prosze o pomoc:)
Moraxus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: 23 lis 2008, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 79 razy

Funkcja w Excelu - napis złożony z jedynek

Post autor: Moraxus »

Nie znam excela ale to o czym mówisz poprostu jedynkowy system liczbowy
Jeżeli znasz funkcję excela do przeliczania systemów liczbowych to przelicz daną liczbę z systemu dziesiętnego na jedynkowy.
pitercr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 23 maja 2009, o 14:20
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 11 razy

Funkcja w Excelu - napis złożony z jedynek

Post autor: pitercr »

Możesz pokombinować z funkcjami liczącymi i warunkami "if". W razie kłopotów napisz to postaram ci się ułożyć jakąś formułe
raxilion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 4 razy

Funkcja w Excelu - napis złożony z jedynek

Post autor: raxilion »

Jeśli ma to być w Visual Basicu, najlepiej zrobisz jeżeli utworzysz pętlę for która będzie dodawała 1 ale nie jako liczbę tylko jako ciąg, a liczbę dostarczaną do funkcji przez użytkownika jako argument kontrolujący pętlę.

Jeżeli ma o być natomiast zwykła funkcja to możesz użyć funkcji POWT jako pierwszy argument przyjmuje tekst który ma być powtórzony natomiast jako drugi ile razy ma być powtórzony np:
=POWT(1;D9), gdzie komórka D9 będzie zawierała liczbę powtórzeń.
ODPOWIEDZ