Zmienna środowiskowa

Aua
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 08:05
Płeć: Kobieta

Zmienna środowiskowa

Post autor: Aua »

No i popsułam! Denerwowało mnie w laptopie to, że co kilka minut włączało sie okienko by zezwolić na uruchomienie lub anulowac czegoś co się zwało "mapa.tmp". Bardzo mnie to denerwowało bo czy wzięłam uruchom czy anuluj, i tak sie za kilka minut pokazywało...

Pogrzebałam w ustawieniach i znalazłam w koncie użytkownika w zakładkę "Zmień moje zmienne środowiskowe". Zaciekawiona faktem, że nie wiedziałam co to jest zmienna środowiskowa, weszłam w tą zakładkę. Jakie było moje zdumienie gdy zobaczyłam w zmiennej dla użytkownika nazwę "temp" oraz "tmp". Pomyślałam, że jak to usunę to mi te okienko wyskakiwać nie będzie. No i nie wyskakuje... Ale nie mogę nic zapisywać na dysku bo:

Plik C:WindowsTEMP nie może zostać zapisany, ponieważ nie można zmienić zawartości tego katalogu.

Należy zmienić właściwości katalogu, a następnie spróbować ponownie lub wybrać inny katalog docelowy.


Nie pamiętam jak te zmienne temp i tmp były zapisane...
ja chcę aby to działało znowu Już nie będę grzebać w ustawieniach... tylko pomóżcie
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Zmienna środowiskowa

Post autor: scyth »



Dodaj zmienną TEMP i TMP do odpowiedniego folderu.
Aua
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 08:05
Płeć: Kobieta

Zmienna środowiskowa

Post autor: Aua »

Ale ja nie wiem jaką lokalizację wpisać...
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Zmienna środowiskowa

Post autor: scyth »

c:winsows emp może? bo o taką się system upomina
Aua
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 08:05
Płeć: Kobieta

Zmienna środowiskowa

Post autor: Aua »

Zmienną systemową mam (to własnie C:windows emp). Brak mi zmiennej uzytkownika

Znalazłam jakiś artykuł, gdzie była napisana zmienna użytkownika dla TEMP tyle, że nie mam takiego folderu jak documents and settings więc nie wiem co miast tego folderu mogłabym napisać...
soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

Zmienna środowiskowa

Post autor: soku11 »

Jaki masz system operacyjny? Jesli Windows XP, to musisz miec taki folder. Moze masz go ukrytego? Przejdz do jakiegos folderu i wybierz Narzedzia->Opcje folderow->Widok Zaznacz pokaz ukryte pliki i foldery. Teraz na dysku C powinnas miec juz widoczny ten folder.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ