Matura 2005

paulgray
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 23 wrz 2004, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH-EAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Matura 2005

Post autor: paulgray »

Witam!
w tym roku będę zdawał maturkę-w tym także z infy (niestety jako jedyny w szkole )
dlatego chciałbym sie dowiedzieć czy nie znacie źródeł z przykładowymi arkuszami maturalnymi? Liczyłem bardzo na gazetę wyborczą, lecz w niej zamieszczono 12 przedmiotów-of course bez tego co chciałem-infy..
arkusze mogą być zarówno na kompkach, lecz może ktoś widział takie cuś w księgarni..
Proszę o pomoc
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Matura 2005

Post autor: Gambit »

W masz na końcu przykładowe arkusze (do arkusza II musisz ściągnąć także ). W sumie możesz popatrzeć też na zadania z [url=http://www.oi.edu.pl/]Olimpiady Informatycznej[/url]. Jak z nimi sobie poradzisz, to nie powinieneś mieć problemów z tymi z matury.
paulgray
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 23 wrz 2004, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH-EAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Matura 2005

Post autor: paulgray »

informator przerobiłem wszerz i wzdłuż
problem jedynie mam z bazami danych-w życiu nie miałem okazji się z nimi zetknąć i teraz muszę się nieźle douczyć
co do tej olimpiady to dzięki-zaraz zobaczę czym to pachnie
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Matura 2005

Post autor: Zlodiej »

Ehh zadania z OI są całkiem nietrafne jeśli chodzi o przygotowanie do Matury. Przede wszystkim w OI jest potrzebny pomysł i znajomośc bardzo dobra znajomość programowania i nie tylko... natomiast nie ma tu zadań czysto teoretycznych co jest w Maturze.

Zadanka z matury powinny być na stronie centralnej komisji egzaminacyjnej...

Sam bede zdawał Mature z informatyki ale nie jako jedyny w szkole :] i wiem ze Matura jest znacznie łatwiejsza od OI i to bardzo znacznie :] bo do matury mozna wykuć mnóstwo rzeczy a do OI trzeba mieć poprostu głowe

Jakby co to moj mejl bsman1986@wp.pl z checia wymienie sie informacjami i takimi tam :] np zadankami czy doswiadczeniami... byleby komuś to na dobre w sprawie z matura wyszło...
paulgray
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 23 wrz 2004, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH-EAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Matura 2005

Post autor: paulgray »

heh-no więc jeśli możesz i oczywiście potrafisz, to czy znalazłbyś czasem troszkę czasu na gg by wytłumaczyć mi bazy danych?
wiem że o tym powstają całe książki i to temat rzeka, lecz potrzebuję jedynie rzeczy do matury
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Matura 2005

Post autor: Zlodiej »

Jestem w tym do tyłu bo tego jeszcze nie przerabialiśmy na lekcjach ... :/

Ale GG 4301107 jakby co to pisz.
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Matura 2005

Post autor: marshal »

bazy bazy ahh bazy.... a interesuje cie teoria czy konkretnie jakis jezyk/program? sql/ mysql a maze access ... znajac informatyke w szkolach to access
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Matura 2005

Post autor: Gambit »

A jakie środowiska wybraliście na maturę?
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Matura 2005

Post autor: Zlodiej »

Windows 98 czyli takie w ktorym pracuje na codzien zeby potem nie było ze coś nie umiem.
paulgray
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 23 wrz 2004, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH-EAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Matura 2005

Post autor: paulgray »

windę of korz-choc z jednej strony myślałem nad linuchem, lecz nie wiem czego chcą a jakby dali jakieś pogmatwane to nie dam rady
co do baz danych to jakbyś zgadł marshal: access-może z elementami sql-a (selecty), ale głównie produkt mikroszitu
a co do interesowania to bardziej zadania i praktyka (jak możesz to looknij na tam w dziale informatory ściągnij sobie ten z infy a następnie zobacz zadanko z tą bazą.. tabele zrobić umiem, potem już jest pod górkę [taką sporą ])
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Matura 2005

Post autor: marshal »

zapytania sqla sa banalne... otwoz helpa a w mig wszystko pojmiesz...
to samo z accessem... zadna filozofia.. otwieraj helpa
Awatar użytkownika
My4tic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 20 sie 2004, o 00:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Source
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 1 raz

Matura 2005

Post autor: My4tic »

hmm... informatyka? a nie szkoda Ci czasu? żadna szanująca się i znana uczelnia nie bierze pod uwagę matury z informatyki... liczy się matematyka i fizyka więc radziłbym temu poświęcić więcej czasu... też myślałem nad informą jako o 3 przedmiocie na maturce... jestem całkiem dobry w tym ale nie mam tyle czasu... zresztą studia to tylko dla satysfakcji... robota już jest i to właśnie w tej branży Radzę to jeszcze przemyśleć... PZDR
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Matura 2005

Post autor: Zlodiej »

No to ciekawych rzeczy sie dowiedziałem



Czyli UJ sie nie szanuje

UW to samo bo tam potrzebne sa 3 przedmioty matma + 2 wybrane czyli wiadomo fiza + coś a akurat jak dla kogoś zaraz po matmie i fizie lepiej jest zdać infe jak chemie czy biole to jego sprawa no nie ?

A i AHG to tez sie nie szanuje ?

... 6_nowa.htm

Zdaje sie to co chce. Jezeli komus jest potrzebna infa to to zdaje oczywiscie trzeba sie orientować czego wymagają na jakich studiach na ktore chcemy isc.

A najepiej zdać matme fize infe i anglika na rozszerzonym wtedy bedzie pewnosc ze na kazde studia z tymi przedmiotami związane ma sie droge otwartą.
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Matura 2005

Post autor: Gambit »

My4tic pisze:hmm... informatyka? a nie szkoda Ci czasu? żadna szanująca się i znana uczelnia nie bierze pod uwagę matury z informatyki...
LOL. Good advice: Zanim coś napiszesz, sprawdź to.
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Matura 2005

Post autor: Zlodiej »

No teraz jestem pewny.. dzisiaj sprawdzałem informatory na uczelnie krakowskie, wrocławskie i warszawskie i powiem ze infa tez sie liczy...

Wszedzie wymagana jest matematyka i ona najwiecej punktów daje a potem dopiero fiza lub infa. Ale zeby składać podania na niektóre uczelnie trzeba mieć zaliczoną mature z infy obowiazkowo...
ODPOWIEDZ